۱۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۱۶

ایران در ماه گذشته روزانه حدود ۲٫۲ میلیون بشکه نفت صادر کرد

کشورهای اروپایی و آسیایی در ماه ژوئن (یازدهم خرداد- نهم تیرماه) روزانه ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار بشکه نفت از ایران دریافت کردند.

به گزارش عیارآنلاین، میانگین صادرات نفت ایران در ماه های سپری شده از سال ۲۰۱۷ میلادی، کمی بیشتر از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز شد که مقصد یک میلیون بشکه از نفت صادراتی ایران به مقاصد کشورهای اروپایی بود.
یکی از اهداف وزارت نفت پس از اجرای برجام در بخش صادرات نفت، تنوع بازارهای صادراتی و احیای بازارهای نفت ایران بوده که توانست به این هدف دست یابد، میزان صادرات نفت ایران به بازار اروپا پس از اجرای برجام، ۳۰۰ درصد افزایش یافته است.
با افزایش تولید و صادرات نفت، ایران توانست به جایگاه واقعی خود در سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دست یابد و در جایگاه تصمیم سازان اصلی این سازمان قرار گیرد.
به گزارش ایرنا، میزان تولید نفت خام ایران اکنون به حدود چهار میلیون بشکه در روز رسیده است که حدود یک میلیوین و ۵۰۰ هزار تا یک میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در پالایشگاه های داخل مصرف و بقیه صادر می شود.
ایران علاوه بر نفت خام، روزانه ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار بشکه میعانات گازی صادر می کند.
میزان صادرات نفت خام ایران در زمان تحریم روزانه نزدیک به یک میلیون بشکه بود که پس از اجرای برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) و رفع تحریم ها، رو به افزایش گذاشته است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: