۱۶ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۶

اختصاص ۱۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای تولید و اشتغال روستایی در کشور

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهوری گفت: دولت برای ارتقای شاخصه های تولید و اشتغال در روستاهای کشور ۱۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار ویژه در سال جاری اختصاص داده است که در قالب وام هایی با نرخ ۶ تا هشت درصد پرداخت می شود.

به گزارش عیارآنلاین، سید ابوالفضل رضوی روز جمعه در حاشیه بازدید از روستاهای شهرستان ماکو در آذربایجان غربی افزود: اصلی ترین و مهمترین برنامه دولت تدبیر و امید، حمایت از تولید و اشتغال روستایی است و مسئولان ارشد دولت نیز این امر را با جدیت دنبال می کنند.
وی اضافه کرد: یکی از برنامه های دولت در راستای ایجاد اشتغال در روستاها تشکیل شرکت های تعاونی روستایی در روستاهای با بیش از ۲۰۰ خانوار است و اهالی این روستاها با ۱۰ درصد آورده می توانند ۹۰ درصد تسهیلات بدون بهره دریافت کنند.
وی اظهار کرد: سال گذشته این طرح در روستاهای خاش و نهبندان از توابع استان های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی اجرا شد.
وی ادامه داد: امسال نیز با همکاری بنیاد مستضعفان و بنیاد برکت چهار هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در نظر گرفته شده که برای افرادی که تمایل به ایجاد اشتغال روستایی داشته باشند با نرخ تنها هشت درصد پرداخت می شود.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهوری از وجود ردیف اعتباری ویژه ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی این معاونت خبر داد و بیان کرد: این ردیف اعتباری ویژه نیز در راستای محرومیت زدایی از روستاها هزینه می شود.
بر اساس این گزارش، امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده و در همین راستا نیز دولت برنامه ریزی های ویژه ای را برای تحقق شعار سال و فرمایشات رهبر معظم انقلاب برنامه ریزی کرده است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: