۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۷

وزیر نیرو: وقتی بدهکاریم طبیعی است که در صنعت برق دچار مشکل شویم

وزیر نیرو گفت:حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان به شرکت‌های خصوصی بدهکار هستیم. وقتی درآمد‌ها کفایت هزینه‌ها را نمی‌کند طبیعی است در حوزه توسعه و سرمایه گذاری جدید دچار محدودیت شویم. در بخش برق هیچگونه کمکی از دولت دریافت نمی‌کنیم

به گزارش عیارآنلاین، حمید چیت چیان با اشاره به اینکه بدهی‌های صنعت برق فشار زیادی را به این صنعت وارد می‌کند، افزود: در بخش برق هیچگونه کمکی از دولت دریافت نمی‌کنیم و برای پرداخت هزینه‌های داخل این صنعت و تبدیل انرژی و توزیع آن، بدهی زیادی داریم.

وی درباره بدهی وزارت نیرو در بخش آب به بخش خصوصی نیز گفت: بدهی‌های این بخش قابل توجه نیست و حدود هزار تا ۲ هزار میلیارد تومان بدهی جاری داریم که پیمانکاران اسناد صورت وضعیت خود را ارائه می‌کنند و با کمی تأخیر پرداخت می‌شود.

چیت چیان افزود: وقتی درآمد‌ها کفایت هزینه‌ها را نمی‌کند طبیعی است در حوزه توسعه و سرمایه گذاری جدید دچار محدودیت شویم.

وی گفت: خطرناک‌تر از این، محدودیت هایی است که در بخش بهره برداری و تأمین نگهداری پیش می‌آید و سامانه‌های ما در شرایط استاندارد قرار نمی‌گیرد و در چنین شرایطی دچار مشکلات جدی در این زمینه می‌شویم.

وزیر نیرو افزود: هم اکنون در شهر تهران پست‌های برقی داریم که بیش از ۴۰ سال از عمرشان می‌گذرد در واقع عمر مفیدشان به پایان رسیده و برای تعویض ابراز یدکی ان‌ها دچار مشکل می‌شویم.

چیت چیان اضافه کرد: با همه این مشکلات با فشار آوردن به این تأسیسات و بدون نوسازی، همه این تأسیسات در مدار هستند.

منبع: برق نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: