۱۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۷
یک موسسه بین المللی اعلام کرد

افت ۲۲۶ هزار بشکه‌ای صادرات روزانه نفت ایران در خرداد

موسسه آمارهای انرژی کپلر اعلام کرد، در ماه ژوئن(برابر با خرداد) میزان صادرات روزانه نفت ایران با ۲۲۶ هزار بشکه کاهش نسبت به ماه قبل به ۲.۳۱ میلیون بشکه در روز رسیده است.

به گزارش عیارآنلاین، موسسه آمارهای انرژی کپلر اعلام کرد، به رغم افزایش صادرات کشورهای عربستان و لیبی، میزان کل صادرات نفت خام و میعانات اوپک در ماه ژوئن در مقایسه با ماه می کاهش داشته برای چهارمین ماه در سال جاری میلادی کمتر از رقم های ماه اکتبر سال گذشته بوده است.

آمارهای کپلر نشان می دهد، کل صادرات نفت خام و میعانات اوپک در ماه گذشته میلادی به ۲۵٫۱۸۷ میلیون بشکه در روز رسیده که از رقم ۲۵٫۴۲۴ میلیون بشکه ماه می کمتر است. این رقم همچنین پایین تر از ۲۵٫۴۹۳ میلیون بشکه ای است که اوپک در اکتبر سال گذشته صادر کرده است. کاهش صادات نفت اوپک در ماه ژوئن ناشی از افت فروش نفت کشورهای ایران، امارات، نیجریه و کویت بوده است.

میزان کل صادرات نفت اوپک در ماه های ژانویه، آوریل، می و ژوئن امسال پایین تر از ماه اکتبر بوده در حالی که در ماه های فوریه و مارس بالاتر از میزان صادرات این ماه بوده است.

این گزارش حاکی است در ماه ژوئن میزان صادرات روزانه نفت ایران با ۲۲۶ هزار بشکه کاهش نسبت به ماه قبل به ۲٫۳۱ میلیون بشکه در روز رسیده است. میزان صادرات نفت ایران در مقایسه با اکتبر ۲۰۱۶ نیز ۴۳۷ هزار بشکه در روز کاهش داشته است.

این در حالی است که میزان صادرات نفت خام و میعانات عربستان در ماه ژوئن با جهشی ۶۵۷ هزار بشکه ای نسبت به ماه قبل مواجه بوده و به رقم ۷٫۲۰٫۵ میلیون بشکه در روز رسیده است. این رقم همچنان ۱۷۱ هزار بشکه در روز پایین تر از سطح صادرات نفت عربستان در اکتبر ۲۰۱۶ است. صادرات نفت لیبی ، عراق، آنگولا و قطر نیز در این ماه افزایش داشته است.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: