۱۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۱
یک مقام مسئول اعلام کرد

۲ نقطه ضعف در ساخت تجهیزات صنعت نفت/ توان ساخت کمپرسور در داخل کشور وجود دارد

یک مقام مسئول در صنعت نفت با اشاره به توان ساخت کمپرسور در داخل کشور گفت: تجربه‌های خوبی در ساخت، طراحی، پشتیبانی و تعمیر این تجهیزات وجود دارد.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا اصل عربی مدیرکل دارایی‌های فیزیکی وزارت نفت امروز در همایش ملی کمپرسورهای صنعتی افزود: حدود ۴ هزار و ۱۰۰ چاه فعال و غیر فعال نفت و گاز در کشور وجود دارد.

وی افزود:پنج درصد حجم تجهیزات صنعت نفت را کمپرسورها تشکیل می دهند اما ارزش آنها معادل ۲۵ درصد کل تجهیزات است.

این مقام مسئول با بیان اینکه کمپرسورها قلب تپنده صنعت نفت هستند، گفت: این تجهیزات از فناوری‌های پیشرفته و گران قیمت برخوردارند.

وی تصریح کرد: در گذشته به دلیل قیمت بالای نفت، بحث صیانت از تجهیزات چندان مطرح نبود اما با توجه به سقوط قیمت نفت و کاهش درآمدها، مراقبت از این تجهیزات به اندازه تولید اهمیت یافته است.

مدیرکل دارایی های فیزیکی وزارت نفت اضافه کرد: طول عمر تجهیزات نیز در کشور ۲۵ تا ۵۰ درصد طول عمر این تاسیسات و تجهیزات در کشورهای پیشرفته است.

وی به توانمندی متخصصان کشور در ساخت تجهیزات نفتی از جمله کمپرسور اشاره کرد و گفت: تجربه‌های خوبی در ساخت، طراحی، پشتیبانی و تعمیر این تجهیزات وجود دارد.

اصل عربی ادامه داد: بحث استانداردها و مسایل مالی از نقاط ضعف صنعت نفت است.

این مقام مسئول بیان داشت: تولیدکنندگان این تجهیزات علاوه بر توجه به افزایش کیفیت، باید ایجاد بازارهای مطمئن از طریق شراکت با شرکت های بین المللی را نیز دنبال کنند.

نخستین همایش ملی کمپرسورها با حضور مدیران وزارتخانه های نفت و نیرو و کارشناسان خارجی در سالن همایش های کتابخانه ملی در حال برگزاری است.

در این همایش یک روزه، مسایل مختلف این صنعت در صنایع مختلف از جمله نفت و انرژی بررسی می شود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: