۲۰ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۰

اعضای کمیسیون صنایع مجلس در مخالفت با تفکیک وزارت صنعت چه می‎گویند؟ / اینفوگرافی

اخیراً دولت لایحه تفکیک بخش تجارت از وزارت صنعت، معدن و تجارت را بار دیگر به مجلس فرستاده است که با مخالفت های برخی نمایندگان کمیسیون صنایع‌و‌معادن همراه بوده است. در همین راستا نظرات اعضا در این گزارش بیان شده است.

به گزارش عیارآنلاین، یکی از مهم ترین موضوعات اقتصادی در هفته‌های اخیر بحث تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت و تشکیل وزارتخانه بازرگانی به صورت مجزا بوده است در همین خصوص برخی از اعضای کمیسیون صنایع‌ومعادن مجلس در مورد این لایحه اظهار نظر کردند که به شرح زیر است.

(برای دیدن اندازه واقعی، روی عکس کلیک کنید.)

محمدرضا نجفی

تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت به صرفه و به صلاح نیست؛ چراکه جدا کردن بخش صنعت از تجارت هدف و منظور مشترک یعنی اقتصاد تولیدمحور، پویا، رقابتی و ماندگار را ناقص می‌کند.

 

 

سید جواد حسینی کیا 
ادغام وزارتخانه‌های صنعت‌، معدن و تجارت با اهدافی ازجمله جلوگیری از بروکراسی اداری و متولی شدن یک وزارتخانه در تولید یک محصول و فروش و بازرگانی آن صورت گرفت و تا حدودی هم موفق بود.

 

 

ولی ملکی

یک تفکر اشتباهی در کشور وجود دارد  مبنی بر اینکه با تفکیک وزارتخانه‌ها می‌توان موفقیتی در امر تولید و بازرگانی به دست آورد. در دوران بعد از انقلاب ۹ بار این وزارتخانه دستخوش تفکیک و ادغام‌شده است؛ مسئله اصلی موضوع مدیریت صحیح تولید و بازرگانی است.

 

 

 

محمدرضا منصوری

ایجاد وزارت بازرگانی، به صلاح تولید ملی نخواهد بود و قطعاً واردات محصولات و کالاهای که مشابه داخلی آن‌ها در کشور وجود دارد را افزایش خواهد داد.

 

 

حمید گرمابی

برای اینکه سیاستگذاری در بخش های صنعت و بازرگانی هماهنگ تر باشد، نباید این بخش ها از هم تفکیک شوند؛ در کشورهای مختلفی از جمله در کره و ژاپن این دو بخش در یک وزارتخانه واحد هستند و نتایج خوبی نیز این کشورها گرفته اند.

 

 

فریدون احمدی

تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت خلاف عقل، منطق است/ اضافه کردن وزارتخانه بازرگانی درواقع افزودن گام‌های جدید به فرایند کسب و کار است.

 

 

محمد حسین فرهنگی

بایستی هرچه زودتر به سمت کوچک کردن دولت برویم; چون به نفع ملت و کشور است.

 

 

نادر قاضی پور

نباید نمایندگان به جداسازی وزارت صنعت، معدن و تجارت رای بدهند؛ چرا که اگر تفکیک صورت بگیرد صنعت فلج شده و تولید ملی زمین‌گیر خواهد شد.

 

 

علی اسدی کرم

باید برای کنترل واردات کالاها به خصوص کالاهایی که در داخل تولید می شود این دو بخش تولید و تجارت هماهنگ باشند تا به تولید کنندگان کشور از این طریق آسیبی نرسد که این مهم با تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام نمی شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: