۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۹
رئیس سازمان نظام مهندسی در گفت‎وگو با عیارآنلاین گفت:

لزوم اختصاص بخشی از منابع لایحه ۱٫۵ میلیارد دلار به مسکن روستایی

رجبی گفت: لایحه برداشت ۱٫۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه برای ایجاد اشتغال در جهت رونق فعالیت‌های تولیدی برنامه‌ریزی شده است و از آن جایی که بخش مسکن با صنایع تولیدی متعددی در ارتباط است رونق آن قطعاً منجر به رونق فعالیت‌های تولیدی خواهد شد.

فرج‌الله رجبی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان نظام مهندسی کشور در گفتگو با خبرنگار حوزه مسکن عیارآنلاین، پیرامون اختصاص بخشی از اعتبارات مالی لایحه برداشت ۱٫۵ میلیارد دلار به ساخت مسکن روستایی در کشور گفت: برنامه‌ریزی برای ساخت و مقاوم‌سازی مسکن در روستاها جزئی از برنامه‌ریزی‌های توسعه روستایی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: درواقع می‌توان گفت، ساخت مسکن ازجمله پیش‌نیازهای اولیه برای ایجاد انگیزه در روستاییان برای ماندگاری در روستا و فعالیت در آن است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص لایحه برداشت ۱٫۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه برای ایجاد اشتغال در نواحی روستایی گفت: بنده ازجمله کسانی بودم که هنگام تصویب کلیات این لایحه با آن مخالف بودم زیرا در این لایحه برنامه مشخصی وجود ندارد و فرایند اجرائی آن روشن نیست.

رجبی با بیان اینکه دولت در این لایحه فقط کلیات و اهدافی برای توسعه روستایی ارائه داده و چارچوب مشخصی برای آن مشخص نکرده است؛ افزود: عدم ارائه برنامه می‌تواند منجر به انحراف منابع شود به‌طوری‌که منابع مالی این لایحه در روستاها هزینه نشود و حیات خلوتی برای سوداگران شود.

وی در خصوص اختصاص بخشی از منابع مالی این لایحه به ساخت مسکن روستایی ادامه داد: اختصاص بخشی از منابع مالی این لایحه به مسکن روستایی قطعاً توجیه منطقی دارد؛ چرا که برنامه‌ریزی برای ساخت مسکن روستایی کلید عبور از رکود فعلی در کشور است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشور ادامه داد: در همین راستا، برنامه‌ریزی برای ساخت مسکن روستایی می‌تواند زمینه‌های اشتغال‌زایی در محیط‌های روستایی را فراهم کند.

وی در پایان تصریح کرد: لایحه برداشت ۱٫۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه برای ایجاد اشتغال در جهت رونق فعالیت‌های تولیدی برنامه‌ریزی‌شده است. با توجه به اینکه بخش مسکن با صنایع تولیدی متعددی در ارتباط است رونق آن قطعاً منجر به رونق فعالیت‌های تولیدی خواهد شد. به همین دلیل منع قانونی برای تخصیص بخشی از منابع مالی این لایحه به مسکن روستایی وجود ندارد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: