سیف: به پشتوانه دارایی‌های موسسه فرشتگان، خطوط اعتباری تعریف شده است

رییس کل بانک مرکزی گفت: سپرده‌گذاران کاسپین مختار هستند که مبالغ را به صورت نقدی دریافت و یا به سپرده نزد کاسپین که جدیدا مجوز گرفته تبدیل کنند.

به گزارش عیارآنلاین، ولی‌الله سیف در حاشیه نشست مشترک نمایندگان مجلس و دولت  که برای حل مشکلات سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز برگزار شد، اظهار داشت: جلسه فشرده‌ای با نمایندگان مجلس داشتیم و با توجه به اینکه سپرده‌گذاران کاسپین و فرشتگان  مراجعاتی به نمایندگان داشتند و سوءتفاهم‌هایی برای سپرده‌گذاران پیش آمده بود، در این جلسه مسائل توضیح داده شد.

وی با بیان اینکه، وظیفه بانک مرکزی تلاش در جهت حفظ حقوق سپرده گذاران است و اکنون در مقابل خود افراد متخلفی را می‌بیند که با روش‌های مختلف جلب اعتماد کرده‌اند و اکنون با مشکلاتی مواجه شده‌اند، گفت: بانک مرکزی در صحنه است و گزارش‌های موثقی را به مرجع قضایی ارائه داده و این مرجع به صورت جدی پیگیر موضوع است.

سیف ادامه داد: با وجود اینکه دارایی‌ها هنوز نقد نشده به پشتوانه همان دارایی‌ها خطوط اعتباری تعریف شده وبه تدریج از رقم‌های کوچک در حال پرداخت مطالبات مردم هستیم و تا سقف ۵۰ میلیون تومان را اعلام کردیم.

وی گفت: یکی از نکاتی که در جلسه مطرح شد اینکه بعضی از شعب آمادگی لازم را برای سرویس‌دهی سریع ندارند، منبع مالی مورد نیاز برای تسویه حساب کل سپرده‌های زیر ۵۰ میلیون تومان تامین شده و کسری نداریم و انتظار داریم کار با سرعت تمام شود؛ بنابراین بر شعبی که در آن نارسایی وجود دارد نظارت خواهد شد تا کار با سرعت انجام شود.

رییس کل بانک مرکزی تاکید کرد: ارقام پرداختی به معنای تسویه حساب نیست و علی‌الحساب ا بوده و برگه سپرده ملاک حق سپرده‌گذار از تعاونی منحله است که از محل دارایی‌هایی که تا کنون شناسایی شده و در آینده شناسایی می‌شود به صورت کامل تسویه می‌شود.

سیف ادامه داد: رقم بعدی که اعلام می‌شود سقف ۱۰۰ میلیون تومان خواهد بود که اعتبار آن را تامین  و به موازات دارایی‌های کاسپین را ارزیابی کرده و در معرض فروش قرار می‌دهیم تا موارد منتقل و کاسپین پاسخگو باشد.

وی خاطرنشان کرد: شنیده می‌شود بعضی از شعب توصیه کرده‌اند مبلغ علی الحساب را باید در دفترچه‌هایی که به نام کاسپین صادر می‌شود، سپرده‌گذاری کنند که به هیچ وجه چنین نیست و سپرده‌گذار مختار است که مبالغ را به صورت نقدی دریافت و یا به سپرده نزد کاسپین که جدیدا مجوز گرفته تبدیل کند.

منبع: ایبنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: