۱۵ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۱
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با عیارآنلاین گفت:

کمیسیون عمران، پیگیرِ اختصاص بخشی از اعتبارات لایحه ۱٫۵ میلیارد به مسکن روستایی

محمدیان گفت: در کمیسیون عمران با جدیت اضافه شدن بندی مبنی بر اختصاص بخشی از اعتبارات لایحه ۱٫۵ میلیارد دلار به مسکن روستایی را پیگیری می‌کنیم.

اقبال محمدیان، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه مسکن عیارآنلاین، پیرامون وضعیت مسکن روستایی در کشور گفت: رسیدگی به روستاها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پیشرفت خوبی داشته است. بنیاد مسکن هم درزمینهٔ توسعه و آبادانی روستاهای کشور اقدامات خوبی انجام داده است.

وی ادامه داد: اما دو اشکال اساسی درزمینهٔ رسیدگی به روستاها وجود دارد. اشکال اول، کند بودن فرایند رسیدگی به روستاها است و اشکال دوم، فراگیر نبودن آن است.

وی افزود: در همین راستا پیگیری‌های زیادی صورت گرفته است. بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کمبود امکانات و نداشتن اعتبارات مالی را ازجمله دلایل به وجود آورنده این مشکلات معرفی کرده است.

نماینده مردم رامهرمز و رام شیر، پیرامون پیش‌نیازهای ایجاد اشتغال در نواحی روستایی گفت: ایجاد اشتغال زمانی در روستا عملی خواهد شد که زیرساخت‌های نظیر، مسکن، راه، آب، برق و سایر امکانات در روستا فراهم شود.

محمدیان با اشاره به لایحه برداشت ۱٫۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در نواحی روستایی کشور گفت: به اعتقاد بنده بخشی از اعتبارات مالی این لایحه باید در مسکن روستایی و سایر زیرساخت‌های فیزیکی روستاهای کشور هزینه شود.

وی ادامه داد: یک روستای زمانی میل به داشتن اشتغال در روستا دارد که مسکن مناسب و سایر زیرساخت‌های یک زندگی راحت را داشته باشد.

این نماینده مجلس در پایان تصریح کرد: انشالله در کمیسیون عمران با جدیت اضافه شدن بندی مبنی بر اختصاص بخشی از اعتبارات لایحه ۱٫۵ میلیارد دلار به مسکن روستایی را پیگیری می‌کنیم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: