عضو کمیسیون برنامه و بودجه: اعتمادی به آمار رئیس ستاد مبارزه با قاچاق در کاهش قاچاق نداریم

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه اعتمادی به آمار رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا درباره کاهش قاچاق از ۲۵ به ۱۲٫۵ میلیارد دلار نداریم،‌ گفت: متأسفانه مسئولان فقط سخنرانی می‌کنند.

به گزارش عیارآنلاین، حسینعلی حاجی‌دلیگانی ، با اشاره به موضوع تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین حضور معاون اقتصادی وزیر اطلاعات در مجلس به منظور بررسی وضعیت قاچاق در کشور و سؤالات و ابهامات این موضوع‌، اظهار داشت: بحث عمده قاچاق به این باز می‌گردد که «عمل» در کار نیست. نمایندگان در مجلس کمی سخنرانی و گاهی اوقات تذکر می‌دهند و همین کار را نیز مسئولان دولت انجام می‌دهند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه سال گذشته ستاد قاچاق کالا و ارز در رابطه با وضعیت قاچاق «نمره ۶» دادم، بنابر این این ستاد نمره قبولی دریافت نکرده است، گفت: شاهد سیل گسترده قاچاق به صورت سازمان‌یافته و منسجم در کشور هستیم، البته نه آنکه کاری صورت نگرفته، بلکه درخور و نیاز کشور نبوده است،‌ بنابر این امسال نیز نمره ۶ این ستاد ۷ خواهد بود.

وی ادامه داد: ستاد مبارزه با قاچاق، کالا و ارز و همچنین باید نسبت به این دغدغه پاسخگو باشند، زیرا اعتمادی به کاهش آمار قاچاق از ۲۵ میلیارد دلار به ۱۲٫۵ میلیارد دلار رئیس ستاد نیست.

حاجی‌دلیگانی یادآور شد: متاسفانه با تحقیق و تفحص برخی نگذاشتند روال عادی انجام شود و در کمیسیون اقتصادی انحصار صورت گرفت و اطلاع‌رسانی مناسبی انجام نشد.

به گفته عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تیمی که در هیأت رسیدگی به تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز حضور دارد، کافی است به مبادی ورودی و خروجی کشور سری بزنند، تا اوضاع دستشان بیاید و از وضعیت قاچاق مطلع و متوجه شوند که چه خبر است.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: