سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس:

کمبود نقدینگی و تکنولوژی کهنه پاشنه آشیل تولید است

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر تقویت شرکت های دانش بنیان گفت:بخش تولید علاوه بر مشکل کمبود نقدینگی با مشکل عدم بکارگیری تکنولوژی های نو در صنعت روبرو است.

به گزارش عیارآنلاین، رحیم زارع،با تاکید بر لزوم ارتقای ارزش افزوده بخش تولید گفت:در حال حاضر بخش تولید علاوه بر مشکل کمبود نقدینگی با مشکل عدم بکارگیری تکنولوژی های نو در صنعت روبرو است.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی،ادامه داد:در زمینه های مختلف صنعتی و کشاورزی باید از تکنولوژی های روز دنیا استفاده شود تا زمینه ارتقای بهره وری فراهم شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:در برنامه ششم توسعه تدابیری برای افزایش سطح تکنولوژی در بخش های مختلف در نظر گرفته شده که باید مسئولان اجرایی این موضوع مهم را لحاظ کنند.

زارع تصریح کرد:تولید صادرات محور با ارزش افزوده بالا، باید مبنای بخش تولید کشور قرار بگیرد البته در این راستا باید سرمایه گذاری بیشتری انجام شود.

وی گفت:تقویت شرکت های دانش بنیان در ارتقای کیفیت کالاهای تولیدی موثر بوده و در راستای نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی است؛ بنابراین بطور طبیعی سرمایه‌گذاری در بخش های که از دانش و تکنولوژی های نو استفاده می کنند، اقتصادی است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،افزود:برای دستیابی به اهداف سیاست های کلی برنامه ششم توسعه و نیز سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در برنامه ششم توسعه،باید سطح تکنولوژی صنعتی بالا رود و در این راستا از ظرفیت دانشگاه ها،مراکز علمی و پژوهشی و شرکت های دانش بنیان استفاده شود.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: