۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۲

اختصاص ۴۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه باغات کشور در سال ۹۵

اورنگی، رئیس سازمان امور اراضی: سال گذشته، ۴۸۰ میلیارد ریال اعتبار از اسناد خزانه برای توسعه باغات آبی و دیم کشور اختصاص داده شد. سال گذشته، ۹۸ میلیارد ریال از این اعتبار، هزینه شد و باقی مانده آن تا تیرماه سال جاری به صورت نقد اختصاص داده می شود.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا اورنگی روز چهارشنبه در جلسه کارگروه اجرای توسعه باغات دیم کردستان در سنندج افزود: سال گذشته، ۹۸ میلیارد ریال از این اعتبار، هزینه شد و باقی مانده آن تا تیرماه سال جاری به صورت نقد اختصاص داده می شود.
وی با بیان اینکه تلاش می کنیم نیازهای یارانه ای لازم برای رفع تداخل اراضی به صورت ملی و استانی حل شود، ادامه داد: مسئولان مربوطه در کردستان از لحاظ حقوقی، ساز و کارهایی تنظیم کرده اند که واگذاری ها به صورت قرارداد اجاره و اغلب در قالب تشکل های تعاونی باشد.
اورنگی به اختلاف مردم با دولت در زمینه اجرای قوانین موازی با تداخلات اراضی زراعی در طول چهار دهه اخیر اشاره کرد و افزود: خوشبختانه این قانون با عبور از مسیر دولت با مفهوم قضازدایی، مشکلات کهنه کشاورزان را به شکل اداری از طریق جهادکشاورزی، رفع کرده که کاری انقلابی در دولت یازدهم بوده است.
رئیس سازمان امور اراضی اضافه کرد: استان کردستان در مقایسه با سایر استان ها در اجرای این قانون، مقام اول را در کشور داشته که نشان از بسیج عمومی بین جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و مشارکت مردم دارد.
اورنگی گفت: این کار یکی از بزرگترین اقدامات دولت در جهت ایجاد امنیت و توسعه بخش کشاورزی و رفع دغدغه های تولیدکنندگان این بخش بوده است.
وی با بیان اینکه برای رفع تداخل منابع اعتبار خوبی برای کردستان پیش بینی شده است، افزود: سال گذشته برای این موضوع، در یک مرحله، ۲۰ میلیارد ریال به این استان اختصاص داده شد.
او اضافه کرد: امسال هم بیش از این میزان، برای رفع تداخل اراضی در اختیار استان کردستان قرار می گیرد تا تدوین، تهیه و تجمیع نقشه های اراضی و مراتع صورت گیرد؛ چرا که رفع تداخل، یکی از بزرگترین کارها برای توسعه کشاورزی استان است.
استان کردستان یک میلیون و ۲۲۹ هزار و ۴۹۲ هکتار زمین زراعی دارد که ۷،۸ درصد اراضی کشاورزی کشور را تشکیل می دهد.
سالانه نزدیک به سه میلیون تُن انواع محصولات زراعی، باغی و دامی در استان تولید می شود.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: