۱۰ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با عیارآنلاین، عنوان کرد:

خودکفایی در برخی محصولات نتیجه تمرکز اختیارات بخش کشاورزی

ابراهیمی با بیان اینکه خودکفایی نسبی در برخی محصولات نتیجه قانون تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی است، گفت: وزارت بازرگانی اگر دوباره احیا شود و بخواهد مسئولیت بازرگانی را بر عهده بگیرد، مدیریت دوگانه احیا خواهد شد و نتیجه آن واردات است.

علی ابراهیمی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه کشاورزی عیارآنلاین، پیرامون لایحه تفکیک وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت گفت: تجمیع وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت یک اقدام کارشناسی بوده که منافع ملی کشور را مدنظر داشته است.

وی ادامه داد:  اینکه بعضی از کارشناسان معتقدند با این تجمیع کارایی کاهش پیدا کرده است به دلیل آن است که آن‌ها بر این باورند که مدیریت اقتصاد کشور را دولت باید به دست گیرد که به نظر ما اشتباه است.

نماینده مردم اراک پیرامون اثرات مثبت تجمیع وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت گفت: با تجمیعی که در وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت صورت گرفت حلقه‌ها و زنجیره‌های نسبی بین تولیدکننده و مصرف‌کننده ایجاد شد و نتیجه آن حمایت از تولید ملی بود.

ابراهیمی پیرامون قانون تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی افزود: قانون تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی که مسئولیت تولید، بازرگانی و تنظیم بازار را به جهاد کشاورزی داد درواقع برای وزارتخانه تعیین تکلیف کرد و چشم‌انداز روشنی ترسیم نمود و نتیجه آن خودکفایی نسبی در برخی محصولات استراتژیک مصرفی شد.

ابراهیمی در پایان تصریح کرد: اینکه با ایجاد وزارت بازرگانی در فعالیت‌های تولیدی و تجاری کشور پویایی ایجاد خواهد شد کاملاً اشتباه است. وزارت بازرگانی اگر دوباره احیاء شود و بخواهد مسئولیت بازرگانی را بر عهده بگیرد مدیریت دوگانه احیاء خواهد شد و نتیجه آن واردات است و به صلاح کشور نیست.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: