۱۰ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۴
عضو کمیسیون کشاورزی در گفتگو با عیارآنلاین:

مدیریت تولید و بازرگانی نیازمند یک مجوعه تصمیم‌گیر واحد است

کیخا پیرامون لایحه تفکیک وزارتخانه‌های صنعت، معدن وتجارت گفت: آنچه که مسلم است، زمانی موفقیت ایجاد خواهد شد که مدیریت تولید و بازرگانی هر حوزه اقتصادی در اختیار و تحت نظارت متولیان همان حوزه باشد.

احمد علی کیخا، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه کشاورزی عیارآنلاین، پیرامون لایحه تفکیک وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و احیای وزارت بازرگانی گفت: متولیان تفکیک بخش بازرگانی از صنعت و کشاورزی با این استدلال که وزارت صنعت و معدن درگیر فعالیت‌های تولیدی است و نمی‌تواند به تنظیم بازار و بازاریابی محصولات داخلی بپردازد بحث تفکیک را مطرح می کنند ولی آنچه که  مسلم است، زمانی موفقیت ایجاد خواهد شد که مدیریت تولید و بازرگانی هر حوزه اقتصادی در اختیار و تحت نظارت متولیان همان حوزه باشد.

وی در خصوص تجربه موفق وزارت جهاد کشاورزی در این امر افزود: وزارت جهاد کشاورزی یک نمونه‌ای خوب برای اثبات ادعای اشتباه آن‌ها است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این وزارتخانه با اختیارات نه چندان کاملی که در اختیار داشت در چند سال گذشته به واسطه قانون تمرکز و اختیارات بخش کشاورزی توانست مدیریت صحیحی در حوزه تولید و بازرگانی داشته باشد که نتیجه آن خودکفایی نسبی در برخی کالاهای استراتژیک مصرفی است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: