۱۰ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۵
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با عیارآنلاین:

وزارت بازرگانی انگیزه‌ای برای صادرات نخواهد داشت

شریعت نژاد در خصوص لایحه تفکیک وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت گفت: اینکه ما آزمون و خطا کنیم و دوباره اشتباه گذشته را تکرار کنیم منطقی نیست. مسئله اساسی این است که وزارت بازرگانی فقط به‌دنبال واردات است و برای صادرات انگیزه‌ای ندارد.

شمس‌الله شریعت نژاد، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه کشاورزی عیارآنلاین، پیرامون لایحه تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت گفت: ایجاد وزارت بازرگانی و تفکیک دوباره آن از وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت قطعا بازگشت به گذشته است.

وی ادامه داد: بازگشت به گذشته‌ای که واردات بر کشور غالب بود و بدون توجه به تولید داخلی به صورت رسمی و قانونی انجام می‌شد.

وی افزود: ادغام این وزارتخانه‌ها در دولت نهم و به وجود آمدن قانون انتزاع با این هدف صورت گرفت که دولت به موضوع تولید داخلی توجه ویژه‌ای داشته باشد و واردات را هم از نظر حجم و هم از نظر زمان مدیریت کند که تولید داخلی ضربه نبیند.

شریعت نژاد در خصوص تنظیم بازار برآمده از قانون انتزاع گفت: در مسئله تنظیم بازار هم به تولید کنندگان و هم به مصرف کنندگانی توجه ویژه‌ای شد و واسطه‌ها و دلالان حذف شدند.

وی در پایان تصریح کرد: اینکه ما  آزمون و خطا کنیم و دوباره اشتباه گذشته را تکرار کنیم منطقی  نیست. مسئله اساسی این است که وزارت بازرگانی فقط به‌دنبال واردات است و برای صادرات انگیزه‌ای ندارد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: