۱۰ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۲
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با عیارآنلاین:

احیای وزارت بازرگانی قطعا در آینده اثرات سوء خواهد داشت

نوری دپیرامون اثرات مثبت ادغام وزارتخانه‌های صنعت‌، معدن و تجارت گفت: قانون انتزاع یکی از ثمرات این ادغام بود که وظیفه بازرگانی بخش کشاورزی را در اختیار وزارت جهاد کشاورزی گذاشت و ازجمله قوانین کارآمد در عرصه مدیرت تولید و بازرگانی بود.

راضی نوری، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه کشاورزی عیارآنلاین، پیرامون لایحه تفکیک وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت گفت: تصمیم‌گیری برای تفکیک این وزارتخانه‌ها غیر کارشناسانه و بدون ارزیابی معایب و محاسن آن صورت گرفته است و قطعا در آینده اثرات سوء خواهد داشت.

وی در خصوص دلایل ادغام این وزارتخانه‌ها در دولت نهم افزود: یکی از دلایل بسیار اساسی در ادغام این وزارتخانه‌ها، حفظ و تشویق به تولید و جلوگیری از واردات و تشویق به صادرات بوده است.

نماینده مردم اهواز پیرامون اثرات مثبت ادغام وزارتخانه‌های صنعت‌، معدن و تجارت گفت: قانون انتزاع یکی از ثمرات این ادغام بود که وظیفه بازرگانی بخش کشاورزی را در اختیار وزارت جهاد کشاورزی گذاشت و ازجمله  قوانین کارآمد در عرصه مدیرت تولید و بازرگانی بود.

وی ادامه داد: با استفاده از این قانون مدیریت تولید، صادرات و واردات، عرضه وتقاضا و همچنین تنظیم بازار در اختیار یک مجموعه واحد قرار گرفت و تصمیم گیری در یک مجموعه انجام شد و نتایج بسیار خوبی هم داشت که رسیدن تراز تجاری کشور از منفی ۸ میلیارد دلار به منفی ۴ میلیارد دلار نمونه آن است.

نوری در پایان تصریح کرد: تجمیع وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت کشور را از یک جامعه مصرف کننده به جامعه تولید کننده تبدیل کرده است. قطعا با تفکیک، دوباره به گذشته برخواهیم گشت و به جامعه مصرف کننده تبدیل خواهیم شد.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: