۱۰ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۳
عضو کمیسیون کشاورزی در گفتگو با عیارآنلاین، عنوان کرد:

تعارض در پاسخگویی و لطمه به تولید داخل نتیجه احیاء وزارت بازرگانی

اکبری در خصوص لایحه تفکیک وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت گفت: کار تجارت و بازرگانی هریک از بخش‌های اقتصادی دولت باید لزوماً در درون آن بخش یا مجموعه باشد که در غیر این صورت تعارضاتی در پاسخگویی ایجاد خواهد شد که نتیجه آن لطمه به تولید داخل است.

علی اکبری، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه کشاورزی عیارآنلاین، پیرامون لایحه تفکیک وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت گفت: لایحه تفکیک وزارتخانه‌های که دولت به‌صورت دوفوریتی تقدیم مجلس کرد عجولانه و شتاب‌زده بود به همین دلیل دوفوریتی آن رأی نیاورد و برای بررسی بیشتر در مجلس موردبررسی قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: امیدواریم هر بخش از این لایحه در کمیسیون‌های تخصصی مربوط به خود موردبررسی قرار گیرد تا نتایج دقیق و کارآمدی به دست آید.

وی با اشاره به این کار بازرگانی هر بخش باید در آن بخش باشد افزود: کار تجارت و بازرگانی هریک از بخش‌های اقتصادی دولت باید لزوماً در درون آن بخش یا مجموعه باشد. در غیر این صورت تعارضاتی در پاسخگویی ایجاد خواهد شد که نتیجه آن لطمه به تولید داخل است.

نماینده مردم شیراز با اشاره به تجربه موفق وزارت جهاد کشاورزی در امر تولید و بازرگانی گفت: وزارت جهاد کشاورزی نمونه‌ای موفقی است که نشان می‌دهد که فعالیت‌های بازرگانی هر دستگاه باید در پیوند با آن دستگاه باشد.

وی ادامه داد: هم‌زمان با بازگشت شرکت بازرگانی دولتی ایران( gtc) به داخل مجموعه وزارت جهاد کشاورزی و تنظیم فعالیت‌های بازرگانی حوزه کشاورزی شاهد موفقیت‌های زیادی در این زمینه بوده‌ایم.

اکبری در پایان تصریح کرد: دیدگاه کارشناسی بنده این است که تفکیک وزارتخانه صنعت‌،معدن و تجارت کار درستی نیست، چراکه تعادل بین صادرات و واردات از بین خواهد رفت و به تولید داخل لطمه خواهد خورد.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: