۱۲ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۱
عضو کمیسیون صنایع در گفتگو با عیارآنلاین:

وزارت صنعت ۹ بار با عناین مختلف تفکیک و ادغام شده است!

ملکی با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت ۹ بار با عناوین مختلف تفکیک و ادغام شده است، گفت: مسئله اصلی، مدیریت صحیح تولید و بازرگانی است که بتواند تعادلی بین این دو بخش ایجاد کند و وزارت جهاد کشاورزی نمونه‌ای موفق از این مسئله است.

ولی ملکی، عضو کمیسیون صنایع‌ومعادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه صنعت عیارآنلاین، پیرامون لایحه تفکیک وزارتخانه صنعت‌، معدن و تجارت و احیاء دوباره وزارتخانه بازرگانی گفت: متأسفانه یک تفکر اشتباهی در کشور وجود دارد  مبنی بر اینکه با تفکیک و یا ادغام وزارتخانه‌ها می‌توان موفقیتی در امر تولید و بازرگانی به دست آورد.

وی ادامه داد: در دوران بعد از انقلاب اسلامی ۹ بار این وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت با نام‌ها و عناوین متعددی دستخوش تفکیک و ادغام‌شده است و همچنان موفقیتی حاصل نشده است.

نماینده مردم اردبیل با بیان اینکه مشکل اصلی این بخش مدیریت صحیح است فزود: مسئله اصلی موضوع مدیریت صحیح تولید و بازرگانی است. مدیریتی که بتواند تعادلی با محوریت تولید و صادرات محصولات ایرانی بین دوبخش تولید و بازرگانی ایجاد کند.

ملکی در پایان با اشاره به عملکرد مثبت وزارت جهاد کشاورزی در زمینه تولید و بازرگانی محصولات کشاورزی تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی نمونه‌ای از مدیریت صحیح تولید و بازرگانی است که توانسته تا حدودی در زمینه تولید و خودکفایی محصولات استراتژیک مصرفی و جلوگیری از واردات محصولات کشاورزی خارجی که در داخل تولید می‌شوند خوب عمل کند و موفقیت‌های به دست آورد.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: