۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۱
عضو کمیسیون صنایع در گفتگو با عیارآنلاین عنوان کرد:

عدم مدیریت واحد تولید و بازرگانی با احیاء دوباره وزارت بازرگانی

حسینی‌کیا گفت: کاهش بروکراسی اداری، تسهیل در فرآیند اخذ مجوز واحدهای تولیدی، اشراف اطلاعاتی بر میزان تولید، کمبود‌ها، نیازها و متناسب با آن تصمیم‌گیری برای عرضه‌وتقاضا، ازجمله اثرات مثبت ادغام وزارتخانه صنعت‌، معدن و تجارت بوده است.

سید جواد حسینی‌کیا، عضو کمیسیون صنایع‌ومعادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه صنعت عیارآنلاین، پیرامون لایحه تفکیک وزارت صنعت‌، معدن و تجارت به وزارتخانه صنعت ومعدن و وزارت بازرگانی گفت: ادغام وزارتخانه صنعت‌، معدن و تجارت یا همان بازرگانی در یک مجموعه‌ با مدیریتی واحد دارای اثرات مثبتی در چند سال گذشته بوده است.

وی ادامه داد: کاهش بروکراسی و زدوبندهای اداری، تسهیل در فرایند اخذ مجوز واحدهای تولیدی، اشراف اطلاعاتی بر میزان تولید، کمبود‌ها و نیازها و متناسب با آن تصمیم‌گیری برای عرضه‌وتقاضای محصولات مورد نیاز مردم ازجمله اثرات مثبت ادغام وزارتخانه صنعت‌، معدن و تجارت بوده است.

نماینده مردم کرمانشاه با بیان اینکه مسئله تفکیک بازگشت دوباره به گذشته است گفت: ازجمله اشکالات اساسی تفکیک این است که اقدامات و تصمیمات مثبتی که درگذشته گرفته‌شده و دارای نتایجی از قبیل کاهش مکاتبات اداری، کاهش دادرسی‌ها و مدیریت واحد تولید و بازرگانی بوده است تحت شعاع قرار خواهد گرفت.

حسینی کیا در پایان  بابیان اینکه لایحه دولت نیاز به کار کارشناسی فراوان دارد تصریح کرد: به دلیل وجود ابهامات فراوان مجلس به یک‌فوریت این لایحه رای نداد به همین دلیل این لایحه برای بررسی و کارشناسی بیشتر در مجلس شورای اسلامی مورد تجزیه‌وتحلیل قرار خواهد گرفت.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: