۲۹ خرد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۵

رشد ۴۳ درصدی تولید کنسانتره سنگ آهن معادن بزرگ

تولید کنسانتره سنگ آهن شرکت های بزرگ معدنی در دو ماه نخست امسال ۴۳ درصد افزایش یافته است.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، تولیدکنندگان بزرگ سنگ آهن کشور ۶ میلیون و ۵۳ هزار و ۹۰۰ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند.

این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۴ میلیون و ۲۲۵ هزار و ۵۷۹ تن بود.
شرکت های «گل گهر» ۲ میلیون و ۱۴۰ هزار و ۷۱۱ تن، «چادرملو» یک میلیون و ۶۵۰ هزار و ۸۰۸ تن، «سنگ آهن مرکزی» ۷۱۸ هزار و ۸۰۲ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» ۵۳۸ هزار و ۶۳۳ تن، «گهر زمین» ۶۷۱ هزار و ۳۶۷ تن و «اپال پارسیان سنگان» ۳۳۳ هزار و ۵۷۹ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند.
رشد ۱۳درصدی تولید فسفات
تولید مجتمع فسفات اسفوردی در ۲ ماه نخست امسال، ۱۳ درصد افزایش یافت.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مجتمع فسفات اسفوردی طی ماه های فروردین و اردیبهشت ۹۶، ۱۱ هزار و ۲۲۳ تن فسفات تولید کرد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۹ هزار و ۹۵۸ تن بود.
تولید این شرکت نسبت به برنامه (۶۵۰۰ تن)، ۷۳ درصد رشد نشان می دهد.
همچنین میزان ارسال و فروش محصولات این شرکت با ۶۰ درصد رشد نسبت به آمار مدت مشابه سال گذشته (۴۸۷۹ تن)، به ۷۷۹۷ تن رسید.
شرکت فسفات اسفوردی طی ۲ ماه نخست امسال، ۱۰۲ هزار و ۹۵۵ تن ماده معدنی استخراج کرد که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۴۳ هزار و ۳۰۵ تن)، ۱۳۸ درصد رشد نشان می دهد.
مجتمع فسفات اسفوردی از جمله شرکت های زیر مجموعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی وابسته به ایمیدرو، در ۳۵ کیلومتری شهرستان بافق در استان یزد واقع شده است.

کاهش ۶ درصدی تولید دانه بندی

شش شرکت بزرگ معدنی طی ماه های فروردین و اردیبهشت، یک میلیون و ۱۵ هزار و ۹۸۰ تن سنگ آهن دانه بندی تولید کردند که نسبت به میزان تولید مدت مشابه سال گذشته (یک میلیون و ۸۴ هزار و ۷۸۶ تن)، ۶ درصد کاهش نشان می دهد.
از این میزان، شرکت سنگ آهن مرکزی «۳۳۲ هزار و ۸۸۰ تن»، جلال آباد «۲۲۵ هزار و ۳۶۰ تن»، فلات مرکزی «۱۷۰ هزار و ۷۷۷ تن»، سنگان «۱۵۳ هزار و ۶۲۴ تن»، چادرملو ۷۳ هزار و ۵۰ تن و میشدوان «۶۰ هزار و ۲۸۹ تن» تولید کرده است.

منبع: صداوسیما

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: