حمایت تحصیلی آموزش و پرورش از ۳۶۰ هزار دانش‌آموز افغان

حکیم زاده، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش: آموزش و پرورش ایران آمادگی دارد در زمینه های متعددی شامل آموزش و توانمند سازی معلمان مقاطع مختلف، مدرسان دوره های تربیت معلم و توسعه آموزش های فنی حرفه ای در افغانستان با توجه به شرایط بومی و آموزش و پرورش کودکان با نیازهای خاص، تجارب خود را در اختیار این کشور قرار دهد. در ایران ضمن ثبت نام کودکان لازم التعلیم در دبستان ها، میزبان ۳۶۰هزار دانش آموز افغانستانی هستیم.

به گزارش عیارآنلاین، رضوان حکیم زاده در کمیسیون همکاری های مشترک ایران و افغانستان و در کمیته علمی وفرهنگی، مشاور ارشد ومعاون برنامه ریزی وسیاست‌ گذاری آموزش و پرورش کشور افغانستان که در دفتر مطالعات بین الملل وزارت امورخارجه برگزار شد، اظهارکرد: با توجه به زبان، فرهنگ و مرز مشترک و مهمترین مساله دین مشترک، وزارت آموزش و پرورش ایران نیز آمادگی دارد تا همکاری مستمر داشته و بر اساس تعهدات بر مبنای اولویت ها، نیاز آموزشی افغانستان تقسیم بندی شده و در مرحله نخست آموزش معلمان ابتدایی این کشور مدنظر قرار گیرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی با دعوت از هیات افغانستانی برای شرکت در جشنواره دانش آموزی عشایر که ماه آینده در مشهد مقدس برگزار می شود، گفت: آموزش و پرورش ایران آمادگی دارد در زمینه های متعددی شامل آموزش و توانمند سازی معلمان مقاطع مختلف، مدرسان دوره های تربیت معلم و توسعه آموزش های فنی حرفه ای در افغانستان با توجه به شرایط بومی و آموزش و پرورش کودکان با نیازهای خاص، تجارب خود را در اختیار این کشور قرار دهد.

گفتنی است؛ کشور افغانستان دارای ۳ میلیون ۶۰۰ هزار دانش آموز است که از این تعداد ۲ میلیون ۴۸۰ هزار نفر آنان در دوره ابتدایی تحصیل می کنند و ۴۸ مرکز تربیت معلم در این کشور وظیفه آموزش ۲ هزار مربی را برعهده دارند.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: