۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۴

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: ادغامی در وزارت صنعت نبوده که الان تفکیک شود

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه پس از اغام در وزارت صنعت همه چیز سر جای خودش مانده و خبری از ادغام نیست، گفت: از نظر ما وضعیت امروز وزارت صنعت ادغام نیست بلکه دو بخش فقط به هم چسبیده اند.

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به اینکه عمده کار کارشناسی لایحه جداسازی وزارتخانه ها به خصوص وزارت صنعت متوجه دولت است، اظهار داشت: البته مجلس هم برای تصویب این موضوع کار کارشناسی دقیقی را انجام خواهد داد.

وی با بیان اینکه ما اعتقاد داریم ادغام مورد نظر مجلس در وزارت صنعت، معدن و تجارت اتفاق نیفتاده است، اظهارداشت: از نظر ما وضعیت امروز وزارت صنعت ادغام نیست زیرا ادغام یعنی استفاده از ظرفیت های مشترک و چابکی که این موضوع در وزارت صنعت دیده نشده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: به نظر بنده متأسفانه در وزارت صنعت الحاق انجام شده به نحوی که دو بخش فقط به هم چسبیدهاند و تنها چیزی که اتفاق افتاده دو وزیر این وزارتخانه یک نفر شده است.

پور ابراهیمی با اشاره به اینکه در وزارت صنعت همه چیز سر جای خودش مانده و خبری از ادغام نیست، افزود: روش اجرای ادغام در وزارت صنعت اصلاً مناسب نیست به نحوی که جداسازی به نفع کشور است. البته در این رابطه نیازمند کار کارشناسی هستیم.

وی با اعلام اینکه وضعیت امروز وزارت صنعت نه حامی تولید و نه بخش بازرگانی است، تصریح کرد: امروز ما با یک وزارتخانه عریض و طویل روبه رو هستیم که وظایف خود را انجام نمی دهد. ما در صددیم یک وزیر متمرکز بر تولید و یک وزیر دیگر متمرکز بر امر تجارت باشد تا پارادوکس های میان این دو بخش از بین رود.

منبع: تسنیم

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: