سرپرست دانشگاه آزاد: ایجاد انضباط، شفافیت مالی و جذب نخبگان؛ از برنامه‌های جدی دانشگاه آزاد است

سرپرست دانشگاه آزاد گفت: ایجاد انضباط و شفافیت مالی، تغییر ماموریت مراکز سما به مرکز مهارت‌آموزی و آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای ، حمایت از دانشجویان نخبه و با استعداد و جذب اساتید و فراهم کردن بسترهای پژوهش هدفمند و کارامد در راستای اقتصاد مقاومتی از جمله اهداف جدی دانشگاه آزاد است.

به گزارش عیارآنلاین، علی محمد نوریان، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی  در خصوص برنامه های این دانشگاه توضیح داد: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان از نظر کمیت، گام های محکمی را به سوی دانشگاه نسل سوم برداشته و جهت گیری برای قرار گرفتن در بین صد دانشگاه برتر جهان به عنوان یک دانشگاه نسل چهارم را در برنامه های خود دارد. در جهت تحقق این اهداف،  بودجه تحقیقاتی دانشگاه در سال جاری از ۶۰۰ میلیارد تومان به ۱۰۰۰ میلیارد تومان اصلاح شده است .

 

وی افزود: ما مصمم هستیم با توانمندسازی علمی اعضا هیئت علمی و کارکنان و بسیج کلیه استعدادهای درخشان دانشجویان در کنار ایجاد زیرساخت های لازم و متکی بر آینده پژوهی در شکل دهی جامعه فردایمان، نقش مناسب و درخوری را به عهده بگیریم. در راستای تحقق این اهداف مدیریت جدید دانشگاه و معاون پژوهشی ملاقات هایی با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و معاونین وزرای علوم، کار و بهداشت انجام شده است.
نوریان ادامه داد: در این ملاقات ها تفاهم نامه های اولیه برای توسعه همکاری های علمی و پژوهشی صورت پذیرفته است؛ که از جمله آنها مشارکت در طرح های کلان و ملی معاونت علمی و فناوری و سایر وزارت خانه های گفته شده، می باشد. استقرار نظام شایسته سالاری، ایجاد انضباط و شفافیت مالی، تغییر ماموریت مراکز سما به مرکز مهارت آموزی و آموزش های فنی و حرفه ای ، فراهم کردن بسترهای پژوهش هدفمند و کارامد در راستای اقتصاد مقاومتی از جمله اهداف ماست.

 
وی در پایان خاطرنشان کرد: افزایش خلاقیت و نوآوری پژوهشگران و دانشجویان، حمایت از دانشجویان نخبه و با استعداد و جذب اساتید، نخبگان و فرهنگیان نیز از برنامه های راهبردی دانشگاه می باشد.

 

منبع: خبرگزاری‌دانشجو

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: