رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار میهن:

صادرات تخم‌مرغ به عراق از سر گرفته شد

ترکاشوند: روز گذشته چند کانتینر تخم‌مرغ راهی بازار عراق شد. قیمت تخم مرغ در بازار به دلیل کاهش مصرف در ماه مبارک رمضان، کاهش یافته است. فعلاً موضوع صادرات تخم مرغ به قطر نهایی نشده و ترجیح می‌دهم در مورد آن توضیحی ارائه نکنم.

به گزارش عیارآنلاین، رضا ترکاشوند، در مورد آخرین وضعیت بازار صادراتی و همچنین قیمت تخم‌مرغ در بازار داخل اظهار داشت: با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و کاهش وعده‌های غذایی، به تبع آن مانند هر سال میزان مصرف تخم‌مرغ نیز کاهش یافته و اکنون عرضه بیش از تقاضاست، در نتیجه شاهد کاهش ۶۰۰ تا ۷۰۰ تومانی قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ در بازار هستیم و هم‌اکنون مصرف‌کننده هر عدد تخم‌مرغ را حد اکثر ۳۵۰ تومان از سوپرمارکت‌ها تهیه می‌کند.

وی به این نکته هم اشاره کرد که البته قیمت تخم‌مرغ‌های بسته‌بندی ممکن است کمی بالاتر از این رقم باشد.

رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار میهن همچنین در مورد از سرگیری صادرات تخم‌مرغ به کشورهای اطراف با توجه به پایان یافتن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان که بر صادرات هم تأثیر گذاشته بود، گفت: روز گذشته چند کانتینر تخم‌مرغ راهی بازار عراق شد.

ترکاشوند از رایزنی‌های با قطر برای ارسال محموله خبر داد و گفت: فعلاً موضوع نهایی نشده و ترجیح می‌دهم در مورد آن توضیحی ارائه نکنم.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: