۲۹ خرد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۰
نماینده مقیم سازمان ملل متحد در تهران:

ترسیب کربن در شهرستان قلعه‌گنج، یک پروژه اقتصاد مقاومتی است!

امضای فاز سوم پروژه بین‌المللی ترسیب کربن در حالی است که انتقادات اساسی کارشناسی به پروژه وارد بوده و همچنین سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به‌عنوان متولی اجرای این پروژه گزارش شفافی از خروجی دو فاز قبلی پروژه ارائه نداده است.

به گزارش عیارآنلاین، تفاهم‌نامه اجرای فاز سوم پروژه بین‌المللی ترسیب کربن در چهار استان (پنج ناحیه) ایران با حضور نمایندگان دفتر عمران سازمان ملل متحد (UNDP) و رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع و آبخیزداری کشور در روز ۲۷ خرداد ۹۶ در محل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری به امضا رسید.

لوئیس در این مراسم با بیان اینکه پروژه بین‌المللی ترسیب کربن از یک روستا در خراسان جنوبی شروع شد، گفت: اکنون این پروژه در ۳۰۰ روستا در ۲۰ استان ایران در حال اجرا است و زندگی ۱۲۰ هزار نفر از مردم این کشور را درگیر خودکرده است و قرار است فاز سوم پروژه بین‌المللی ترسیب کربن در چهار استان گلستان، خراسان شمالی، یزد و خراسان جنوبی اجرا شود.

امضای فاز سوم این پروژه بین‌المللی در حالی است که انتقادات اساسی کارشناسی به پروژه وارد بوده و همچنین سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به‌عنوان متولی اجرای این پروژه گزارش شفافی از خروجی دو فاز قبلی پروژه ارائه نداده است.

همچنین گری لوییس از اجرای این پروژه در منطقه قلعه‌گنج کرمان به‌عنوان یک پروژه اقتصادمقاومتی خبر داد، درحالی‌که شهرستان قلعه گنج به‌عنوان شهرستان پایلوت اقتصاد مقاومتی از سوی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی انتخاب‌شده و این بنیاد با همکاری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، به فعالیت‌های محرومیت‌زدایی در این شهرستان مشغول است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: