رئیس سازمان امور عشایر ایران:

۷۵ درصد اقتصاد عشایر متکی به دامپروری است

قندالی: وجود مرتع مناسب از جمله ظرفیت‌های خوب برای جامعه عشایری است. مراتع نقش بسیار مهمی در اقتصاد خانوارهای عشایر و دامداران دارد بنابراین می‌طلبد اصول و روش‌های درست نگهداری و حفظ مراتع همواره مورد توجه گیرد. ۷۵ درصد اقتصاد عشایر کشور متکی به دام و دامپروری است.

به گزارش عیارآنلاین، کرمعلی قندالی توانمندی‌های خوب عشایر را تولید سالانه ۱۹۰ هزار تن گوشت قرمز اعلام کرد و افزود: این میزان محصول معادل ۲۵ درصد تولید گوشت قرمز درکشور است.
وی همچنین عشایر را مهمترین و اصلی‌ترین عامل حفاظت از عرصه‌های مراتع کشور دانست و اظهارداشت: وجود مرتع مناسب از جمله ظرفیت‌های خوب برای جامعه عشایری است.
رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه بهترین مراتع کشور امروز در اختیار عشایر است، گفت: مراتع نقش بسیار مهمی در اقتصاد خانوارهای عشایر و دامداران دارد بنابراین می‌طلبد اصول و روش‌های درست نگهداری و حفظ مراتع همواره مورد توجه گیرد.
وی با اشاره به این جمله جامعه عشایری نقش اساسی در صیانت از مراتع و منابع طبیعی دارند بر لزوم حمایت همه جانبه از تلاشگران این عرصه تاکید کرد.
قندالی اظهارداشت: جمعیت عشایر از ظرفیت‌های متعددی برخوردارند که شاخص‌ترین این ظرفیت‌ها می‌توان به اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اشاره کرد.
وی اضافه کرد: عشایر با تولید انبوه فرآورده‌های دامی، صنایع دستی و مواردی از این دست نقش بسیار مهمی در اقتصاد جامعه ایفا می‌کنند.
رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به این جمله که نقش عشایر امروزه در توسعه اقتصادی کشور برکسی پوشیده نیست، یادآورشد: عشایر جامعه‌ای پویا و مولد هستند که باید مورد حمایت قرار گیرند.

منبع: صدا و سیما

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: