عضو کمیسیون انرژی در گفتگو با عیارآنلاین، تأکید کرد:

لایحه تفکیک وزارتخانه‌ها، نیازمند کارشناسی دقیق‌تر

خادمی با اشاره به لایحه تفکیک سه وزارتخانه، گفت: البته باید در این زمینه کار کارشناسی دقیق‌تری بشود. شاید راهکار و طرح سومی وجود داشته باشد که بتواند مشکلات گذشته و هم‌اکنون را حل کند.

هدایت‌الله خادمی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با عیارآنلاین، با اشاره به لایحه تفکیک سه وزارتخانه صنعت،معدن‌وتجارت، راه‌وشهرسازی و ورزش‌وجوانان، گفت: در وضعیت فعلی مثلاً بازرگانی در صنایع و معادن ادغام شده، درصورتی‌که باید روح وزارت صنعت و معدن به‌سوی تولید و اشتغال و صادرات رود. بازرگانیِ ما معمولاً دنبال این هست که واردات انجام بدهد، ارز را خارج کند. این با اهداف اصلی تناقض دارد. معمولاً هم وزیران یک وزارتخانه کوچک هم نتوانسته‌اند درست مدیریت کنند. که باعث پیشرفت و توسعه کشور بشود. مثلاً وزارت راه‌وشهرسازی یک تجربه ناموفق بود و بهتر این است که به وضع سابق برگردد.

خادمی ادامه داد: البته باید در این زمینه کار کارشناسی دقیق‌تری بشود. شاید راهکار و طرح  سومی وجود داشته باشد که بتواند مشکلات گذشته و هم‌اکنون را حل کند.

نماینده مردم ایذه و باغملک افزود: اگر دولت با وضعیت سابق بخواهد وزیران را معرفی کند، بعدش دیگر بعید است که مسئله تفکیک را پیگیری کنند. دولت باید در دو سه سال گذشته این کارها را انجام می‌داد. لذا بهتر هست مسئله تفکیک انجام شود.

خادمی با اشاره به قانون تمرکز وظایف جهاد کشاورزی گفت: قوانینی که تصویب می‌شوند باید اجرا بشوند، بعد از مدتی اشکالاتش را می‌شود درآورد، لایحه آورد و اصلاح کرد. ولی مشکلات ما قوانین نیست. ما قوانین انبوهی داریم که  شانس آوردیم که فرصت نداریم به همه مراجعه کنیم. اگر ما بخواهیم به قوانین توجه کنیم بابت یک موضوع ده‌ها قانون متضاد باهم داریم. یعنی انباشت قوانین داریم و مشکلات ما تفکیک وزارتخانه‌ها نیست. اگر این‌ها بود. که توسعه اتفاق می‌داد. مشکل ما شایسته‌سالاری است. باید افراد متخصص در رأس کار قرار بگیرند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: