کمیسیون آموزش مجلس پیگیر تعیین تکلیف قبول‌شدگان آزمون استخدامی سال ۹۵ آموزش و پرورش

سلیمی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: دم تعیین تکلیف قبول‌شدگان آموزش و پرورش ظلم بارز به این افراد با رده علمی بالا است بنابراین نباید بیشتر از این آن‌ها را برای داشتن یک شغل که حق مسلم‌شان است درگیر کرد. متاسفانه وزارت آموزش و پرورش آمار دقیقی از نیاز خود به نیروی انسانی نمی‌دهد در حالی که کمیسیون آموزش مرتبا این تقاضا را از آن‌ها داشته با این وجود آماری از تعداد حق‌التدریس‌ها، ساعتی‌ها و… وجود ندارد به همین دلیل با وجود آنکه کمیسیون به دنبال تعیین تکلیف این نیروها است به دلیل عدم همکاری آموزش و پرورش، کار جلو نمی‌رود. آموزش و پرورش باید تا مهر سال جاری قبول‌شدگان آزمون استخدامی را تعیین تکلیف کنند و کمیسیون آموزش مجلس پیگیر این موضوع خواهد بود.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا سلیمی، گفت: عدم تعیین تکلیف قبول‌شدگان آموزش و پرورش ظلم بارز به این افراد با رده علمی بالا است بنابراین نباید بیشتر از این آن‌ها را برای داشتن یک شغل که حق مسلم‌شان است درگیر کرد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق قانون هزینه دوره‌های مهارتی قبول شدگان باید بر عهده خود وزارتخانه باشد، افزود: پذیرفته‌شدگان مانند بورسیه‌شدگان هستند، بنابراین سازمانی که آن‌ها را پذیرفته باید هزینه دوره‌ها را نیز پرداخت کند؛ چطور می‌توان از جوانی که شغل ندارد خواست که چنین هزینه‌های سنگین را متقبل شود، لذا این رفتار آموزش پرورش خلاف است.

وی با تاکید براینکه آموزش و پرورش باید تا مهر سال جاری قبول‌شدگان آزمون استخدامی را تعیین تکلیف کنند، اضافه کرد: به‌یقین تعیین تکلیف نکردن قبول‌شدگان به معنای زیر پا گذاشتن حقوق شهروندی است چراکه حقوق شهروندی در بیانیه خلاصه نمی‌شود؛ لذا باید حقوق مردم را رعایت کرد.

سلیمی با تاکید براینکه آموزش و پرروش با مشکل جدید منابع انسانی رو به رو است اما هنوز برنامه مشخصی برای جذب ندارد، اضافه کرد: این رفتار با معلمان و نیروها نتیجه‌ای جز آسیب به بدنه آموزشی کشور نخواهد داشت.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس همچنین مطرح کرد: متاسفانه وزارت آموزش آمار دقیقی از نیاز خود به نیروی انسانی نمی‌دهد در حالی که کمیسیون آموزش مرتبا این تقاضا را از آن‌ها داشته با این وجود آماری از تعداد حق‌التدریس‌ها، ساعتی‌ها و… وجود ندارد به همین دلیل با وجود آنکه کمیسیون به دنبال تعیین تکلیف این نیروها است به دلیل عدم همکاری آموزش و پرورش، کار جلو نمی‌رود.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: