۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۱
سفیر ایران:

مقدمات لازم برای انجام مبادلات بانکی با ارز ملی بین ایران و ترکیه فراهم شده است

طاهریان فرد: مقدمات لازم برای انجام مبادلات بانکی علاوه بر ارزهای بین‌المللی با ارز ملی بین ایران و ترکیه نیز مهیا شده و امیدواریم به زودی این نوع مبادلات مالی، بین بانک‌های ۲ کشور عملیاتی شود. پس از برجام و رفع تحریم ها از ایران اقدامات موثر و خوبی در جهت توسعه مبادلات بانکی و حل مسائل فنی بین بانک های ایران و سایر بانک های خارجی انجام شده است.

به گزارش عیارآنلاین، محمدابراهیم طاهریان فرد سفیر ایران در ترکیه به منظور بررسی روند فعالیت های بانکی بین ایران و ترکیه با رئیس و کارکنان بانک ملت ایران در استانبول دیدار و گفتگو کرد.

سفیر ایران در این دیدار تصریح کرد: همکاری های بانکی بین ایران و ترکیه برای تحقق چشم انداز سی میلیاردی مورد نظر روسای جمهوری دو کشور به عنوان موتور محرک فعالیت های  تجاری و اقتصادی محسوب می شود.

طاهریان فرد تاکید کرد: پس از برجام و رفع تحریم ها از ایران اقدامات موثر و خوبی در جهت توسعه مبادلات بانکی و حل مسائل فنی بین بانک های ایران و سایر بانک های خارجی انجام شده است.

سفیر ایران افزود: با عنایت به حجم قابل توجه روابط تجاری و اقتصادی بین ایران و ترکیه، ارتقاء روابط و تسهیل همکاری های بانکی با مجموعه بانک های ترکیه برای توسعه همکاری های فیمابین حائز اهمیت است .

طاهریان فرد گفت: البته مقدمات لازم برای انجام مبادلات بانکی علاوه بر ارزهای بین المللی با ارز ملی بین دو کشور نیز مهیا شده و امیدواریم به زودی این نوع مبادلات مالی ، بین بانکهای دو کشور عملیاتی شود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: