قاضی زاده هاشمی:

راه‌حل کنترل بازار سودجویی تجهیزات پزشکی، افزایش تعرفه واردات است

وزیر بهداشت: صادرات دارویی و تجهیزات پزشکی در طول ۴ سال گذشته تا ۲.۵ برابر افزایش یافته و واردات تجهیزات پزشکی ۵۰۰ میلیارد تومان کاهش یافته است. کاهش واردات تنها راه کنترل بازار سودجویی تجهیزات پزشکی نبوده و کار درست این است که تعرفه واردات افزایش یابد و دستگاه‌های مربوطه‌ای که موظف برای جلوگیری از قاچاق هستند در این راستا بیشتر کمک‌مان کنند.

به گزارش عیارآنلاین، سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ اظهار کرد: کاهش بازار واردات در حوزه پزشکی و حمایت از تولید داخل، به مراتب مشکل‌تر از سایر اقدامات در این حوزه است، زیرا بحث واردات در حوزه‌های پزشکی با جان مردم سر و کار دارد.

وی با اشاره به بخشی از اقدامات وزارت بهداشت در طول ۴ سال گذشته برای ارتقا سطح سلامت بیماران، کاهش هزینه‌ها و کنترل بازار تجهیزات پزشکی و دارو، گفت: صادرات تا ۲.۵ برابر افزایش یافته و واردات تجهیزات پزشکی ۵۰۰ میلیارد تومان کاهش یافته است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، افزود: کاهش واردات تنها راه کنترل بازار سودجویی تجهیزات پزشکی نبوده و کار درست این است که تعرفه واردات افزایش یابد و دستگاه‌های مربوطه‌ای که موظف برای جلوگیری از قاچاق هستند در این راستا بیشتر کمکمان کنند.
هاشمی تصریح کرد، اگر دستگاه‌های امنیتی، نظامی، قوه قضائیه و نظایر آن، در خصوص جلوگیری از قاچاق در حوزه پزشکی بیش از بیش همکاری کنند، طی سال‌های آینده شرکت‌های داخلی تولید کننده تجهیزات پزشکی با کیفیت نیز رشد خوبی خواهند داشت.
هاشمی یادآور شد: من افراد زحمت کش، منصف و عالمی را می‌بینم که وارد حوزه پزشکی شده‌اند و از سوی دیگر طرح تحول سلامت هم به عنوان مشوقی خوب به کمک آمده تا شرکت‌های دانش بنیان در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی بتوانند محصولات باکیفیتی را تولید کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: