عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

نرخ سود بالای بانکی برای بازار سرمایه مشکل زا است

زارع: علی رغم اینکه نرخ تورم، تک رقمی اعلام می شود اما نرخ سود بانکی بسیار بالاتر از نرخ تورم است و این باعث شده نقدینگی ها جامعه بیشتر به بخش بانکی سوق داده شود. نرخ سود بالای بانکی برای بازار سرمایه مشکل زا است

به گزارش عیارآنلاین، رحیم زارع ، در خصوص روند نزولی بازار سرمایه در گذشته گفت: شاخص بورس متاثر از عوامل اقتصادی و گاهی اخبار سیاسی و اتفاقات جامعه است که هرکدام از موضوعات تحلیل خاص خود را در این رابطه دارد.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی افزود: افت شاخص بورس بعد از وقوع حوادث تروریستی اخیر تهران یک روند نزولی هیجانی بوده است که قابل اتکا نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:در حال حاضر علی رغم اینکه نرخ تورم، تک رقمی اعلام می شود اما با این وجود، نرخ سود بانکی بسیار بالاتر از نرخ تورم است و این باعث شده نقدینگی ها جامعه بیشتر به بخش بانکی سوق داده شود.

تاکید بر حمایت بیشتر از بازار سرمایه

زارع با تاکید بر حمایت بیشتر از بازار سرمایه افزود: رکود در بخش اقتصادی کشور در عملکرد ضعیف بازار سرمایه موثر بوده است و در صورت رونق اقتصادی بخشی از نقدینگی سرگردان به سمت این بازار هدایت می شود.

وی افزود: باید مسئولان اقتصادی از روش های گوناگون اقتصادی استفاده کنند و با رفع موانع کسب و کار زمینه رفع مشکل ناشی از کمبود نقدینگی در بازار سرمایه را رفع کنند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود:در هرصورت تقویت بازار سرمایه یکی از راهکارهای مهم برای جلوگیری از رونق بازار سوداگری در زمینه های مختلف است.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: