عضو کمیسیون صنایع مجلس: دولت یازدهم شرح وظایف وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت را به ارائه نکرد

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: توقف تولید پراید احتمالاً در پی تمدید هر ساله تولید این خودرو مطرح شده است.

به گزارش عیارآنلاین، حمیدرضا فولادگر  درباره بحث‌های مطرح‌ شده مبنی بر توقف تولید پراید تا پایان امسال با هماهنگی سازمان استاندارد، اظهار داشت: جدیداً جلسه‌ای با مسئولان سازمان استاندارد نداشته‌ایم و احتمالاً‌ این موضوع بر اساس بحث‌های قبلی مطرح شده که همیشه تولید پراید یک سال دیگر تمدید می‌شد.

وی افزود: در کمیسیون صنایع بحثی در این مورد مطرح نشده است.

عضو کمیسیون صنایع در مورد موضوع قیمت‌گذاری جدید خودروها و بررسی این موضوع در کمیسیون صنایع نیز گفت: در این مورد، مسئله‌ای در کمیسیون مطرح نشده است.

فولادگر همچنین درباره پیگیری موضوع جداسازی وزارت صنعت و بازرگانی توسط کمیسیون صنایع مجلس نیز گفت: موضوع جداسازی وزارت صنعت و بازرگانی با توجه به اینکه به ساختار دولت مربوط می‌شود، در کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح و پیگیری می‌شود.

وی افزود:‌ بحثی در این مورد در کمیسیون صنایع مطرح نشده است.

فولادگر در عین حال گفت: دولت نهم باید شرح وظایف وزارت صنعت، معدن و بازرگانی را به مجلس ارائه می‌کرد که این اتفاق نیفتاد و طی ۴ سال گذشته نیز دولت یازدهم شرح وظایفی را به مجلس ارائه نکرد. این در حالی است که قرار بود پس از ادغام وزارتخانه‌های صنایع و بازرگانی سابق، شرح وظایف وزارتخانه جدید طی ۶ ماه ارائه شود.

عضو کمیسیون صنایع مجلس تصریح کرد: اکثر نمایندگان مجلس با جداسازی وزارت راه و شهرسازی موافق هستند، اما در مورد جداسازی وزارتخانه‌های صنعت و بازرگانی و همچنین وزارتخانه ورزش و جوانان، برخی نمایندگان موافق و برخی نیز مخالف هستند.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: