۲۳ خرد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۵

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور: برنامه راهبردی این دانشگاه در راستای طرح آمایش آموزش عالی تکمیل می‌شود

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور گفت: برنامه راهبردی این دانشگاه در راستای طرح آمایش آموزش عالی تکمیل می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، ناصر شمس سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور اظهار کرد: بحث ادغام دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه فنی و حرفه‌ای از ابتدا مطرح نبوده بلکه بحث تجمیع بوده که آن نیز در سند آمایش آموزش عالی بررسی می‌شود، ولی بیشتر به دنبال این هستیم که ببینیم این دو دانشگاه چگونه می‌توانند با یکدیگر همکاری داشته و به یکدیگر کمک کنند.

وی ادامه داد: این موضوع از سال ۹۲ در وزارت علوم مطرح شده و آن هم به دلیل سامان دادن به آموزش‌های مهارتی است ودر حال حاضر هم شورا دارد روی این موضوع کار و تصمیماتی در این زمینه اتخاذ می‌کند.

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشورافزود: طرح آمایش آموزش عالی برای هر زیر مجموعه تکالیفی را تعریف کرده و مسلما در این طرح برای این دانشگاه نیز تکالیفی تعیین شده است و برنامه راهبردی این دانشگاه در راستای طرح آمایش آموزش عالی تکمیل می‌شود.

شمس اضافه کرد: باید دید دانشگاه‌های مهارتی در برنامه ششم توسعه چه جایگاهی پیدا می‌کنند و قرار است در مورد جایگاه این دانشگاه‌ها یک بازنگری کلان صورت گیرد که معنی آن الزاما ادغام نیست.

وی تاکید کرد: در حال حاضر بحث ادغام در این دانشگاه مطرح نمی‌باشد و ما باید حداقل‌های لازم را از نظر کیفیت اساتید، و … داشته باشیم.

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور یادآور شد: این دانشگاه در راستای تحقق این برنامه آمایش آموزش عالی عمل و فعالیت می‌کند و هدف اصلی در این دانشگاه علم به برنامه راهبردی است.

منبع: باشگاه‌خبرنگاران

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: