۲۲ خرد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۰

تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت خلاف عقل و منطق است

احمدی با بیان اینکه تفکیک وزارت صنعت معدن با تجارت خلاف برنامه‌های توسعه‌ کشور است، گفت: اضافه کردن وزارتخانه جدید درواقع افزودن گام‌های جدید به فرایند کسب و کار است که نه تنها به رونق کسب و کار منجر نمی‌شود بلکه گام های بیشتری را در مقابل فعالان این عرصه می‌گذارد و در مجموع این تفکیک، به ضرر است.

فریدون احمدی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با عیارآنلاین درخصوص لایحه تفکیک وزارتخانه صنعت و معدن با تجارت گفت: ابتدا باید دریابیم که دلیل تفکیک چیست آیا نارسایی گزارش شده است؟ یا اشکالاتی در سیستم وجود دارد؟ یا اصلا مطالعه ای دراین خصوص انجام شده است یا نه؟ بنده فکر می‌کنم هیچکدام از این موارد مدنظر این لایحه نیست.

وی ادامه داد: دلیل اصل ادغام وزارت بازرگانی با صنایع و معادن برای یکپارچه کردن فرایند تولید است یعنی از تولید تا توزیع یک فرایند یکپارچه‌ای باشد که ارباب رجوع و متولیان امر تولید و تجارت با یک نهاد و وزارتخانه ارتباط برقرار کنند

احمدی با اشاره به مضرات تفکیک این وزارتخانه گفت: اضافه کردن وزارتخانه جدید درواقع افزودن گام‌های جدید به فرایند کسب و کار است که نه تنها به رونق کسب و کار منجر نمی‌شود بلکه گام های بیشتری را در مقابل فعالان این عرصه می‌گذارد و در مجموع این تفکیک، به ضرر است.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن افزود: ما با کارشناسان وزارتخانه صحبت کردیم آن‌ها مخالف هستند، قاعدتا بخش خصوصی هم با این اقدام مخالف است و بنظر بنده جداکردن این دو وزارتخانه از هم تصمیم کارشناسی نیست.
وزارتخانه های جدید، وزیر و معاون و مدیرکل و سازمان می‌خواهد ما همین الان به نسبت ۸۰ میلیون نفر جمعیت، ۲ میلیون کارمند داریم و حقوق می‌دهیم که به نسبت میانگین جهانی عدد بالایی است در مجموع این اقدام به هزینه های جاری کشور اضافه می کند.

وی با اشاره به نمونه‌های جهانی نیز گفت: در اکثر کشورهای دنیا هم این دو وزارتخانه ادغام شده هستند و این را بدانیم که بزرگ کردن دستگاه های دولتی کمکی به توسعه کشور نمی‌کند. درواقع تفکیک وزارتخانه صنعت معدن و تجارت خلاف برنامه‌های توسعه‌ای کشور و همچنین خلاق عقل و منطق است و بنظر می‌رسد این اقدام دولت سیاسی است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: