پوربافرانی در گفت‎وگو با عیارآنلاین:

لایحه تفکیک وزارتخانه‌ها نیازمند کار کارشناسی است

نماینده مردم نائین در مجلش شورای اسلامی پیرامون «لایحه دوفوریتی تفکیک وزارتخانه‌ها» گفت: در مورد لایحه تفکیک وزارتخانه‌ها باید کار کارشناسی بشود که نیاز جامعه ما و ضرورت چه چیز را ایجاب می‌کند و این مسئله هر روز درگیر مسائل سلیقه‌ای نشود.

عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم نائین در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه صنعت عیارآنلاین، پیرامون «لایحه دوفوریتی تفکیک وزارتخانه‌ها» گفت: متأسفانه وظایفی که به عهده برخی وزارتخانه‌ها است، مغفول مانده، ما نمی‌گوییم اصلاً به این خاطر است که فلان وزارتخانه ادغام‌شده، شاید کارشناسی لازم برای اینکه وظایف به چه نحو و در چه سطحی انجام و تعریف بشود، انجام‌نشده است.

این نماینده مجلس گفت: مثلاً در حوزه راه و شهرسازی می‌بینیم حقوق راهدار پرداخت‌نشده است. وقتی علتش را جویا می‌شویم، می‌بینیم که ادغام یا تفکیک برخی وظایف به قربانی شدن برخی از مسائل منجر شده است. همچنین در وزارت ورزش و جوانان، مسئله جوانان مغفول مانده است.

وی ادامه داد: الزاماً راه برون‌رفت از این مشکلاتی که امروز به خاطر عدم توجه وزارتخانه‌ها به برخی وظایفشان وجود دارد، صرفاً به دلیل تفکیک وزارتخانه‌ها نیست، در موقعی که بحث ادغام وزارتخانه‌ها انجام شد، کار کارشناسی لازم انجام نشد که امروز ما با این پدیده مواجه هستیم. در بعضی حوزه‌ها خوب عمل شده و در بعضی حوزه‌ها تفکیک باید انجام بشود. نه الزاماً تفکیک به‌منزله جدا شدن وزارتخانه.

نماینده مردم نائین افزود: در بعضی حوزه‌ها ممکن است ما موافق تفکیک باشیم و در برخی حوزه‌ها اگر چنانچه وظایف با دیگر وزارتخانه‌ها ادغام بشود، بهتر است. ما اگر وظایفی برای یک دستگاه تعریف می‌کنیم باید ابزار لازم هم برای اجرا آن وظایف را هم در اختیار آن دستگاه قرار بدهیم.

وی در پایان گفت: در مورد لایحه تفکیک وزارتخانه‌ها باید کار کارشناسی بشود که نیاز جامعه ما و ضرورت چه چیز را ایجاب می‌کند و این مسئله هر روز درگیر مسائل سلیقه‌ای نشود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: