معاون وزیر:

کاهش همکاری میان آموزش و پرورش و بهزیستی به ضرر کودکان است

حکیم زاده، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش: وزارت آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی در کنار هم می توانند فرصت های بیشتری برای فرزندان ایران خلق کنند و در این رابطه تفاهم نامه های گذشته قابل استناده بوده و آمادگی کامل داریم تا برای رفع ابهام و بهبود شرایط تفاهم نامه جدید امضا کنیم. زمینه های همکاری میان این وزارتخانه و سازمان بهزیستی نباید با فضاسازی سایر سازمان ها کمرنگ شود زیرا این امر به ضرر کودکان و نونهالان این سرزمین است.

به گزارش عیارآنلاین، رضوان حکیم زاده در جلسه مشترک با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: حضور ما به عنوان نمایندگان وزارت آموزش و پرورش به معنای آمادگی برای تفاهم بر سر موضوعات فیما بین است.
وی تصریح کرد: اعتقاد داریم که اختلاف نظر درون دستگاه های دولتی مانند اختلاف نظر درون اعضای یک خانواده است، لذا به تفاهم اعتقاد کامل داریم.
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش ضمن ابراز خرسندی از فرصت پیش رو برای حل مسایل فیما بین یادآور شد: وزارت آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی در کنار هم می توانند فرصت های بیشتری برای فرزندان ایران خلق کنند و در این رابطه تفاهم نامه های گذشته قابل استناده بوده و آمادگی کامل داریم تا برای رفع ابهام و بهبود شرایط تفاهم نامه جدید امضا کنیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه با استقبال از این دیدگاه اظهار داشت: موضوعات متعددی مانند کودکان کار و خیابان و طرح بهداشت دهان و دندان باعث شده تا سابقه همکاری مناسبی با وزارت آموزش و پرورش داشته باشیم.
علی ربیعی افزود: با توجه به اراده مشترک و نیت خیر هر دو طرف برای حل مشکلات، آماده هستیم در خصوص موضوعات فی مابین، مهدهای کودک و پیش دبستانی ها با احترام به نظرات طرفین و بر اساس تفاهم، کارها را پیش ببریم.
وی با بیان اینکه معاونان مربوطه در وزارت کار در اولین فرصت جلسه مشترکی با معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش برگزار کرده و آنچه توافق شد اجرایی می کنیم، تاکید کرد: خانم حکیم زاده نماینده وزارت کار نیز هست و به وی اعتماد کامل داریم و تصمیمات مشترک را قبول می کنیم.
بر اساس این گزارش، بنابر تفاهمنامه های موجود، وظیفه نظارت بر عملکرد مراکز پیش دبستانی در کشور به عهده آموزش و پرورش بوده و این وزارتخانه به عنوان تنها نهاد رسمی آموزش در کشور وظیفه دارد محتوای آموزشی را در اختیار سایر نهادهای متقاضی تاسیس پیش دبستانی قرار دهد.

منیع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: