رئیس فراکسیون حمایت از اشتغال مجلس در گفتگو با عیارآنلاین:

ایرادات متعدد نشست ویژه مجلس به لایحه برداشت ۱٫۵ میلیارد دلار

کاتب در خصوص نشست دکتر لاریجانی با وزاری اقتصادی دولت گفت: تصمیم جلسه بر این شد که دوباره لایحه مذکور به کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس برگشت داده شود و کمیسیون ایرادات وارده را مرتفع و جمع‌بندی نهایی را دوباره به مجلس شورای اسلامی ارائه دهد.

به گزارش عیارآنلاین، نشست بررسی لایحه برداشت ۱٫۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در روستاها که به ریاست دکتر لاریجانی و با حضور تعدادی از وزرای اقتصادی دولت و رؤسای کمیسیون اقتصادی، برنامه‌وبودجه و فراکسیون اشتغال برگزارشد. غلامرضا کاتب، رئیس فراکسیون حمایت از اشتغال مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه کشاورزی عیارآنلاین، پیرامون محتوای این نشست، گفت: در جلسه‌ای که برگزار شد ایرادات متعددی به لایحه برداشت ۱٫۵ دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستاییان گرفته شد.

وی ادامه داد: تصمیم جلسه بر این شد که دوباره لایحه مذکور به کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس برگشت داده شود و کمیسیون ایرادات وارده را مرتفع و جمع‌بندی نهایی را دوباره به مجلس شورای اسلامی ارائه دهد.

رئیس فراکسیون حمایت از اشتغال پیش‌ازاین در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت بابیان اینکه متولی اجرای لایحه برداشت ۱٫۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی، سازمان برنامه‌وبودجه نمی‌تواند باشد، گفته بود: باید شفاف‌سازی  شود که این تسهیلات به چه بنگاه‌های ارائه می‌شود و چه بانک‌های باید متولی پرداخت این تسهیلات شوند.

کاتب همچنین با اشاره به تجربه سایر کشورها گفته بود: تجربه ۱۰۴ کشور نشان داده که اگر به بنگاهای بزرگ وام پرداخت شود، اشتغال برای کشور ایجاد نمی‌کند، اما بهره‌وری دارد، اما اگر تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط داده شود، برای کشور اشتغال ایجاد می‌کند.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: