۱۴ خرد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۷
عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با عیارآنلاین:

مسکن روستایی یکی از اولویت‌های اصلی لایحه اشتغال‌زایی روستایی

هزارجریبی گفت: قطعاً یکی از اولویت‌های لایحه ۱٫۵ میلیارد دلار باید ساخت و مقاوم‌سازی مسکن روستایی باشد. مسکن با ۱۰۰ صنعت در ارتباط است و به‌واسطه همین ارتباط ما می‌توانیم اشتغال پایدار را در مناطق روستایی ایجاد کنیم.

نبی هزارجریبی، عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه کشاورزی عیارآنلاین، پیرامون اختصاص بخشی از اعتبارات لایحه برداشت ۱٫۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به مسکن روستایی گفت: در حال حاضر ساخت‌وساز و تولید مسکن در کشور در رکود کامل به سر می‌برد. متناسب با این رکود، صنایع وابسته به مسکن از رونق افتاده‌اند و درآمد شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی حوزه مدیریت شهری کاهش پیداکرده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر تضادی بین اعضای کمیسیون برنامه‌وبودجه به وجود آمده است. تعدادی از نمایندگان معتقدند بخشی از اعتبارات این لایحه باید به بخش کشاورزی، تعدادی دیگر می‌گویند به بخش صنعت و تعدادی هم معتقدند باید به بخش مسکن اختصاص یابد.

نماینده مردم گرگان افزود: قطعاً یکی از اولویت‌های لایحه ۱٫۵ میلیارد دلار باید ساخت و مقاوم‌سازی مسکن روستایی باشد. مسکن با ۱۰۰ صنعت در ارتباط است و به‌واسطه همین ارتباط ما می‌توانیم اشتغال پایدار را در مناطق روستایی ایجاد کنیم.

هزارجریبی در پایان تصریح کرد: اگر اشتغال پایدار در روستاها محقق شود، ثبات و استقرار جمعیت، جلوگیری از مهاجرت و درنهایت امنیت اجتماعی و اقتصادی در روستاها ایجاد خواهد شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: