۱۳ خرد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۸
رئیس سابق سازمان امور عشایر در گفتگو با عیارآنلاین:

مدافع اختصاص بخشی از اعتبارات لایحه ۱٫۵میلیارد دلار به مسکن روستایی هستم

اکبری گفت: با توجه به اهمیت مسئله اگر فرصتی در کمیسیون و صحن مجلس پیش آید، مدافع اختصاص بخشی از ۱٫۵میلیارد دلار به ساخت و مقاوم‌سازی مسکن روستایی خواهم بود.

علی اکبری، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه کشاورزی عیارآنلاین، پیرامون لایحه ۱٫۵میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال  روستاییان گفت: ایجاد اشتغال پایدار یکی از دغدغه‌های تمام نمایندگان مجلس شورای اسلامی است. همه نمایندگان در تلاش هستند شرایط را برای بهبود وضعیت تولید‌کنندگان حوزه‌های انتخابیه خود محیا کنند.

وی ادامه داد: منابع این لایحه به اشتغال پایدار اختصاص دارد و باید متناسب با آن برنامه‌ریزی شود تا فضای تولید و به دنبال آن کسب‌وکار در مناطق روستایی و عشایری ایجاد شود.

رئیس سابق سازمان امور عشایر ایران در خصوص اختصاص بخشی از اعتبارات این لایحه به ساخت و بازسازی مسکن روستایی، گفت: مسکن روستایی به‌عنوان یک سرمایه و پناهگاه روستایی باید بازسازی و مقاوم‌سازی شود. متأسفانه در لایحه اشتغال دولت به آن پرداخته نشده است.

وی ادامه داد: رونق بخش مسکن در روستاها علاوه بر تأمین نیاز خانوارها به مسکن، به دلیل ارتباط آن با صنایع متعدد همانند مصالح و ابزار‌های ساختمانی که امکان تولید آن‌ها در روستاها و شهرستان‌ها وجود دارد، می‌تواند به ایجاد اشتغال در روستاها کمک کند.

اکبری در پایان تصریح کرد: با توجه به اهمیت مسئله اگر فرصتی در کمیسیون و صحن مجلس پیش آید، مدافع اختصاص بخشی از اعتبارات لایحه ۱٫۵ میلیارد دلار به ساخت و مقاوم‌سازی مسکن روستایی خواهم بود.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: