۱۳ خرد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۹
عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با عیارآنلاین:

دولت از شرکت‎های توسعه‎گر در حوزه بافت فرسوده حمایت کند

موسوی با بیان اینکه دولت باید تسهیلات نوسازی کم بهره را در اختیار شرکت‌های توسعه‌گر قرار دهد، گفت: در چند سال گذشته بخش مسکن وارد رکود بی‌سابقه‌ای شده است که نتیجه آن رکود و عدم رونق صنایع وابسته آن است.

سید ابولفضل موسوی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه مسکن عیارآنلاین، پیرامون مدیریت بخش مسکن در کشور گفت: مدیریت مناسب بخش مسکن، بستگی به عرضه و تقاضا و همچنین وضعیت کمی و کیفی تولید مسکن دارد.

وی ادامه داد: در چند سال گذشته بخش مسکن وارد رکود بی‌سابقه‌ای شده است که نتیجه آن رکود و عدم رونق صنایع وابسته آن است.

نماینده مردم یزد در خصوص اقدامات صورت گرفته در مجلس شورای اسلامی برای رونق دوباره بخش مسکن افزود: برای رونق تولید مسکن در مجلس اقداماتی زیادی صورت گرفته است و یک سری اقدامات را برای مشارکتی که بانک‌ها می‌توانند داشته باشند پیش‌بینی کرده‌ایم و همچنین وزارت راه‌وشهرسازی را در بخش تامین زمین و زیرساخت‌های مسکن مکلف به انجام اقداماتی کرده‌ایم.

موسوی پیرامون ارزیابی میزان موفقیت مسکن مهر گفت: مسکن مهر تا حدودی توانست نیازهای کشور به مسکن را برآورده کند. این پروژه در بعضی شهرها موفق بود و به اقشار کم‌ برخوردار جامعه در تامین مسکن کمک کرد. اما در بعضی مناطق بدلیل مکان یابی اشتباه و عدم تامین زیرساخت‌های مناسب ناموفق بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس درخصوص نحوه مدیریت بافت فرسوده در کشور تصریح کرد: بافت رسوده مسئله‌ای چند وجهی است که دولت به تنهایی نمی‌تواند آن را مدیریت کند. یک قسمتی از بافت فرسوده اصلاح و بازسازی فیزیکی و بخش‌های دیگر آن مربوط به مسائل فرهنگی‌واجتماعی است.

وی با بیان اینکه دولت باید در حوزه بافت فرسوده حمایت‌های لازم را انجام بدهد، تصریح کرد: دولت باید تسهیلات نوسازی کم بهره را در اختیار شرکت‌های توسعه‌گر قرار دهد تا با مشارکت مردم احیاء بافت فرسوده انجام شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: