نایب رئیس کمیسیون برنامه وبودجه در گفتگو با عیارآنلاین:

بخشی از اعتبارات لایحه ۱٫۵ میلیارد دلار به مسکن روستایی اختصاص یابد

محبی‌نیا در خصوص تخصیص بخشی از اعتبارات لایحه ۱٫۵ میلیارد دلار به بخش مسکن روستایی گفت: در این صورت، با توجه به پیشران و اثربخش بودن مسکن در اقتصاد کشور می‌تواند منجر به ایجاد اشتغال در مناطق روستایی کشور شود.

جهانبخش محبی‌نیا، نایب‌رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با عیارآنلاین، پیرامون لایحه برداشت ۱٫۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستاییان گفت: دولت برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری لایحه‌ای را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد. مجلس‌ هم در بررسی‌های ابتدایی نظر و رای مثبتی به آن داد.

وی ادامه داد: در سالی که مقام معظم رهبری آن را تولید و اشتغال نام‌گذاری کردند ایجاد اشتغال پایدار و مولد در کشور که روستا را هم شامل می‌شود دارای اهمیت بالای است.

این نماینده مجلس در خصوص مؤلفه‌های  توسعه روستایی افزود: توسعه روستایی مقوله‌ی پیچیده و دارای فرایندی دشوار است. فعالیت‌های عمرانی همچون ساخت مسکن مناسب، زیرساخت‌های آب و برق، صنایع خرد و کوچک و مسائل فرهنگی و اجتماعی ازجمله ابعاد توسعه روستایی هستند.

وی ادامه: اگر لایحه دولت تمام ابعاد توسعه روستایی را در نظر بگیرد می‌تواند بخشی از تولید و اشتغال در روستاها را تحت تأثیر قرار دهد.

محبی‌نیا در خصوص تخصیص بخشی از اعتبارات لایحه ۱٫۵ میلیارد دلار به بخش مسکن روستایی گفت: متولیان لایحه ابتدا می‌بایست نیازهای روستاها را اولویت‌بندی و با توجه به آن برنامه‌های خود را تنظیم می‌کردند که مسکن روستایی یکی از نیازهای اولیه روستاییان است.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در پایان تصریح کرد: اگر بخشی از اعتبارات لایحه ۱٫۵ میلیارد دلار به بخش مسکن روستایی اختصاص پیدا کند با توجه به پیشران و اثربخش بودن مسکن در اقتصاد کشور می‌تواند منجر به ایجاد اشتغال در مناطق روستایی کشور شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: