ابتکار: رویکرد اقتصاد سبز دولت یازدهم موجب بهبود شاخص های اقتصادی و حفظ محیط زیست شد

ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: رویکرد اقتصاد سبز در دولت تدبیر و امید منجر به رشد و توسعه اقتصادی همراه با حفظ و احیای محیط زیست کشور شده است. اگر به آینده ای روشن برای کشور و اقتصاد پویا و مقاوم می اندیشیم، باید به بخش کشاورزی توجه ویژه ای داشته باشیم.

به گزارش عیارآنلاین، معصومه ابتکار روز یکشنبه در آیین بهره برداری از سیستم تصفیه خانه دامداری صنعتی شهرستان پیشوا افزود: کشاورزی در ایران از ارزشی حیاتی برخوردار است، از یک طرف مهم ترین منبع ایجاد رشد اقتصادی و فرصت های شغلی پایدار و از طرفی تأمین کننده امنیت غذایی همسو با سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی رهبر معظم انقلاب است.
وی اظهار کرد: اگر به آینده ای روشن برای کشور و اقتصاد پویا و مقاوم می اندیشیم، باید به بخش کشاورزی توجه ویژه ای داشته باشیم.
ابتکار با اشاره به نگاه ویژه دولت یازدهم و شخص رییس جمهوری به مسائل زیست محیطی تصریح کرد: دولت یازدهم با هدف بهبود شاخص های اقتصادی و همچنین حفظ محیط زیست، اقتصاد سبز را در دستور کار خود قرار داد.
معاون رییس جمهوری گفت: در نگاه تلفیقی به مسائل زیست محیطی می باید فعالیت های اقتصادی به گونه ای رشد و توسعه پیدا کند که به محیط زیست آسیب کمتری وارد شود.
وی با اشاره به اینکه مدیریت سبز منجر به رفع آلودگی ها در محیط زیست می شود افزود: مسئولان باید با مدیریتی علمی، بهره گیری از تجربیات سایر کشورها و استفاده صحیح از دانش سنتی و بومی، اقتصاد را با محیط زیست سازگار کنند و این همان رویکردی است که در سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در خصوص محیط زیست مورد تاکید قرار گرفته است.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: امروز به دلیل تولید گازهای گلخانه ای شاهد تغییر اقلیم و افزایش ۱٫۸ درجه ای دمای هوا در جهان هستیم و شرایط ایران در منطقه غرب آسیا نیز بسیار سخت و دشوار است.
وی با اشاره به کاهش بارندگی و سطح منابع آبی همزمان با تغییرات اقلیم در کشور اظهار کرد: دولت یازدهم به منظور مقابله با این پدیده، فعالیت های موثری در حوزه کاهش میزان انتشار گازهای گلخانه ای و سازگاری با این تغییر اقلیم انجام داده که نتیجه این اقدامات منجر به مصرف بهینه انرژی و سازگاری اقتصاد با تغییر اقلیم شده است.
معاون رئیس جمهوری با تأکید بر مدیریت پسماند در بخش های مختلف تولیدی به ویژه کشاورزی گفت: اگر مدیریت پسماند و بازیافت مجدد پسماند در واحدهای تولیدی انجام شود، صرفه جویی و توجیه مالی و اقتصادی از تولید نیز نصیب تولید کنندگان و سرمایه گذاران می شود.
به گفته وی، دولت برنامه ریزی جامع و مناسبی در حوزه مسائل زیست محیطی دارد و به طور قطع سیاست ها و برنامه های عملیاتی دولت در حوزه محیط زیست با توجه و تاکید ویژه ای پیگیری و اجرا خواهند شد.
بنابر این گزارش، تصفیه خانه مرکز دامپروری صنعتی شهرستان پیشوا امروز طی مراسمی با حضور رییس سازمان محیط زیست و وزیر جهادکشاورزی به بهره برداری رسید.
برای اجرا و بهره برداری از این تصفیه خانه در مجموع ۱۶ میلیارد ریال هزینه شده است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: