۷ خرد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۶
عضو کمیسیون صنایع مجلس در گفتگو با عیارآنلاین:

با وجود توانایی تولید واگن ملی همچنان واردات واگن ادامه دارد

رضیان با بیان اینکه عدم حمایت از واگن سازان داخلی نتیجه‌ای جزء بیکاری تعدادای زیادی از شاغلین این صنعت را ندارد، گفت: باید از تولید کنندگان و واگن سازان داخلی در غالب‌های پرداخت یارانه و انتقال تکنولوژی‌های مدرن حمایت کرد و چالش‌ها و مشکلات آنها برطرف شود.

عبدالله رضیان، عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه حمل‌ونقل عیارآنلاین، گفت: متاسفانه علی‌رغم وجود پتانسیل و توانایی تولید واگن در کشور توسط شرکت‌های ایرانی از این واحدهای تولیدی حمایت نمی‌شود.

وی ادامه داد: ما برای حل مشکلات، پیشنهاد برگزاری جلسه‌ای با حضور واگن‌سازان کشور، مسئولین وزارت صنعت، وزارت راه‌وشهرسازی، شرکت راه‌آهن و اعضای کمیسیون صنایع و معادن را به میزبانی مجلس شورای اسلامی داده‌ایم.

نماینده مردم قائم شهر درخصوص استدلال شرکت‌های بهره‌بردار برای واردات واگن افزود: در جلساتی که با مسئولین وزارت راه‌وشهرسازی و شرکت راه‌آهن داشتیم آنها عدم توانایی تولیدکنندگان داخلی برای تولید واگن در یک بازه زمانی مشخص و همچنین اختلاف شدید قیمت واگن خارجی که عموما ارزان‌تر از واگن‌های داخلی هستند را دلیل واردات واگن دانسته‌اند که به هیچ عنوان برای مجلس پذیرفته نیست.

وی افزود: واگن‌سازان کشور سرمایه‌های کلانی را برای خطوط تولیدشان هزینه کرده‌اند و دولت و مجلس باید از آنها حمایت کنند. عدم حمایت از واگن سازان داخلی نتیجه‌ای جزء بیکاری تعدادای زیادی از شاغلین این صنعت را ندارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان تصریح کرد: بنده سیاست‌های دولت را در بعضی موارد تایید نمی‌کنم، قطعا باید از تولیدکنندگان و واگن‌سازان داخلی در غالب‌های پرداخت یارانه و انتقال تکنولوژی‌های مدرن حمایت و چالش‌ها و مشکلات آنها برطرف شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: