۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۲
معاون شرکت ملی نفت اعلام کرد:

پیشنهاد شرکت های بین المللی برای افزایش ۳ میلیون بشکه ای تولید نفت کشور

معاون شرکت ملی نفت گفت: بر اساس طرح ها و پیشنهادهایی که شرکت های بین المللی ارایه کرده اند امکان افزایش سه میلیون بشکه ای ظرفیت تولید نفت کشور وجود دارد.

به گزارش عیارآنلاین، «غلامرضا منوچهری» روز دوشنبه در همایش بین المللی صنعت فراساحل در دانشگاه صنعتی شریف افزود: در قراردادهای جدید نفتی امکان اجرای ۶۰ تا ۷۰ درصد پروژه ها توسط شرکت های ایرانی پیش بینی شده است.
وی اضافه کرد: تا ۲ سال آینده که قراردادهای جدید نفتی به امضا می رسد شاهد تحرک جدیدی در صنعت فراساحل خواهیم بود.
وی ادامه داد: در قراردادهای جدید به موضوع انتقال فناوری های جدید به ویژه برای افزایش بازیافت مخازن توجه می شود.
معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت با بیان اینکه اکنون ۲ هزار و ۷۰۰ تا ۲ هزار و ۸۰۰ حلقه چاه فعال نفت و گاز در کشور وجود دارد، گفت: مجموع چاه های نفت و گاز بخش دریا و خشکی بیش از پنج هزار حلقه است که البته شماری از آنها به علت های مختلف، غیرفعال شده اند.
منوچهری افزود: حجم حفاری چاه های نفتی در آینده باید افزایش بیشتری یابد و باید به سراغ حفاری های هوشمند و افقی برویم.
وی با تاکید بر لزوم ایجاد کنسرسیوم در بخش حفاری، ادامه داد: شرکت های دانمارکی، هلندی و نروژی که در بخش فراساحل و حفاری، صاحب فناوری هستند تمایل به همکاری دارند، بنابراین شرکت های ایرانی باید با آنها شراکت کرده و فناوری های جدید را به کشور منتقل کنند.
معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور توسعه و مهندسی با بیان این که بخش تجهیزات صنعت نفت در کشور، رشد خوبی داشته است، بیان داشت: با اجرای قراردادهای جدید نفتی، فعالیت این بخش، گسترده تر می شود.
منوچهری درباره توسعه میدان های نفت و گازی کشور نیز گفت: توسعه میدان هایی نظیر میدان گازی کیش و یا پارس شمالی در قالب قراردادهای جدید خواهد بود.
وی افزود: میدان هایی مانند هنگام، فروزان و رشادت نیز در قالب قراردادهای بیع متقابل یا ای.پی.سی.اف EPCF (مهندسی، تامین کالا، ساخت تامین مالی ) توسعه خواهند یافت.
معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت با بیان اینکه بخش تعمیر و نگاهداری تجهیزات و میدان های نفتی و گازی باید مورد توجه قرار گیرد، اضافه کرد: در آینده نزدیک تعداد سکوهای پارس جنوبی به حدود ۴۰ سکو خواهد رسید که تعمیر و نگاهداری آنها، اهمیت زیادی دارد.
منوچهری رشد و پیشرفت صنایع فراساحل ایران را در ۲دهه گذشته خوب توصیف کرد اما گفت که هنوز با نقطه مطلوب، فاصله زیادی دارد.
به گزارش ایرنا، هفتمین همایش بین المللی صنعت فراساحل با حضور «منصور معظمی» معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ورئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) و «غلامرضا منوچهری» معاون مدیرعامل در توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت و فعالان این بخش در دانشگاه شریف برگزار شد.
در این همایش ۲ روزه با برگزاری کارگاه های تخصصی، مشکلات و فرصت های این صنعت با حضور کارشناسان بررسی می شود.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: