رئیس کنفدراسیون صادرات: پیوستن به سازمان تجارت جهانی نه ضرورت بلکه یک الزام است

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با اشاره به قدمت ۱۰۰ ساله قانون تجارت ایران گفت: وجود تبصره‌های متناظر، متقابل و نافی یکدیگر، بازنگری قانون تجارت را ضروری کرده است.

به گزارش عیارآنلاین، محمد لاهوتی در مورد لزوم بازنگری قانون تجارت گفت: قانون تجارت ایران، قانونی ۱۰۰ ساله است و در این قانون، قوانینی دیده می‌شود که یا متناظر و متقابل با یکدیگرند و یا همدیگر را نفی می‌کنند.

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با اشاره به اینکه گفته می‌شود قانون تجارت ایران حدود ۱۵۶ هزار تبصره و قوانین مختلف دارد، افزود: بنابراین با توجه به قدمت زیاد و وجود تبصره‌های مختلف در این قانون، بازنگری قانون تجارت ایران در راستای تبدیل شدن به یک قانون شفاف، روشن، پرمحتوا و کوتاه الزامی است.

وی افزود: هر فعالیتی اگر مبتنی بر قانون نباشد و آن قانون مبتنی بر واقعیت‌های موجود و غیرقابل تفسیر نباشد نمی‌تواند ایجاد شفافیت کند و حتما باید مورد بازنگری قرار گیرد.

لاهوتی همچنین در رابطه با پیوستن به سازمان توسعه تجارت بیان داشت: پیوستن به سازمان مذکور نه تنها یک ضرورت بلکه یک الزام است و بدون پیوستن به این سازمان قطعا نمی‌توانیم سهم تجارت خارجی‌مان را افزایش دهیم.

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران بیان داشت: تا زمانی که سهم تجارت خارجی را افزایش ندهیم نمی‌توانیم ظرفیت‌های خالی را به تولید برسانیم.

وی با تأکید بر اینکه باید تولید مدام داشته باشیم، اظهار داشت: یکی از بندهای اقتصاد مقاومتی فراهم کردن شرایط پیوستن به سازمان جهانی تجارت است که این یک ابلاغیه است و باید اجرا شود.

منبع:فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: