امضای تفاهم‌نامه فنی بین سازمان بنادر و دانشگاه امیرکبیر/ حمایت سازمان بنادر از پایان‌نامه‌ دانشجویی

تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه صنعتی امیرکبیر و سازمان بنادر و دریانوردی بعدازظهر امروز به امضا رسید تا در زمینه‌ علمی، فنی، مدیریت مالی، مدیریت تکنولوژی و ایمنی به مدت ۳ سال همکاری کنند.

به گزارش عیارآنلاین، ‌تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان بنادر و دریانوردی و دانشگاه صنعتی امیرکبیر بعدازظهر امروز در این دانشگاه به امضا رسید.

در این مراسم رئیس دانشگاه امیرکبیر اظهار داشت:‌ سازمان بنادر و دریانوردی سازمانی استراتژیک است که در حوزه تجارت و حمل‌ونقل فعالیت می‌کند و به خاطر ارتباط با دنیا باید استانداردهای بین‌المللی را رعایت کند که در حال حاضر این استانداردها رعایت می‌شود و به‌روزسازی آن در دستور کار است.

احمد معتمدی افزود: دانشگاه امیرکبیر از نظر آموزشی و پژوهشی در حوزه بین‌الملل آمادگی کامل دارد، با سازمان بنادر و دریانوردی همکاری کند.

وی ادامه داد: با دانشگاه دلف هلند در زمینه دکترای انرژی همکاری خود را آغاز کرده‌ایم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: ۷۴ تفاهم‌نامه داریم که تعدادی از آنها به سمت قرارداد پیش رفته‌اند و عملیاتی کردن آن را ادامه می‌دهیم؛ این قراردادها عمدتاً در دوره دکترا و ۲ مدرکه است.

معتمدی ادامه داد: وزارت علوم همکاری کرده است که دوره‌های بین‌المللی ما با روال سریع‌تر انجام شود.

در ادامه این مراسم مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: ۹۰ درصد تجارت جهانی از طریق سازمان بنادر انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در زمان تحریم به خاطر اینکه کالاهای ایرانی به بنادر ایران حمل نمی‌شد و به بنادر منطقه می‌رفت و از آنجا به بنادر کوچک ایران می‌آمد هزینه‌های زیادی به مصرف‌کننده تحمیل می‌شود، به عنوان مثال در ازای هر کانتینر ۷۰۰ دلار هزینه اضافه پرداخت می‌شد که امروز این هزینه اضافه وجود ندارد.

محمد سعیدنژاد افزود: سازمان بنادر و دریانوردی برای ارتقای موقعیت علمی و فنی طی ۴ سال گذشته همکاری‌‌های مختلفی با دانشگاه‌های معتبر داخلی و خارجی آغاز کرده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: استفاده از ظرفیت دانشگاه امیرکبیر و همکاری در این دانشگاه در حوزه‌های پژوهشی و آموزشی در دستور کار قرار گرفته است.

بنابراین گزارش در ابتدای این تفاهم‌نامه همکاری بین دو طرف، قید شده است که در اجرای بند ۱۰ اقدامات ملی راهبرد کلان شماره ۴ نقشه جامع علمی کشور در مورد ایجاد نهادهای رصد علم و فناوری در حوزه‌های اولویت‌دار با مشارکت مراکز دانشگاهی و مؤسسات غیردولتی این تفاهم‌نامه با هدف استفاده از توانمندی‌ فنی و علمی بین سازمان بنادر و دانشگاه امیرکبیر امضا می‌شود.

ایجاد و تقویت زمینه همکاری مشترک، تبادل اطلاعات و تجربیات،ارائه خدمات پژوهشی و آموزشی، مدیریت مالی، بهره‌وری، مدیریت ریسک، ایمنی و محیط زیست از اهداف و موضوعات این تفاهم‌نامه است.

انجام پروژه‌های برون‌سپاری سازمان بنادر توسط دانشگاه امیرکبیر در قالب قراردادهای تحقیقاتی  و پژوهشی، حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویان دانشگاه در قالب پایان‌نامه‌های مرتبط از سوی سازمان بنادر پس از تصویب عنوان پروژه از سوی دو طرف شناسایی و تعریف پروژه‌های تحقیقاتی، امکان استفاده از تجهیزات و امکانات مورد نظر طرفین برخی از زمینه‌های همکاری است.

این تفاهم‌نامه به مدت ۳ سال معتبر است و در صورت تداوم فعالیت‌های مشترک و تمایل طرفین قابل تمدید است.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: