سفیر چک در ایران:

جمهوری چک آماده همکاری در حوزه گردشگری و کشاورزی با ایران است

سفیر جمهوری چک در ایران در نشست با فعالان اقتصادی استان لرستان: جمهوری چک آماده همکاری همه جانبه با ایران است. استان لرستان دارای ظرفیت های بسیار زیادی در حوزه های مختلف اعم از کشاورزی و گردشگری است. به عنوان نمونه وجود آبشارها و طبیعت زیبا و همچنین سایر ظرفیت های لرستان باعث شده تا لرستان را جواهری دانست که هنوز گردشگران نتوانسته اند به آن دست یابند. در حوزه اقتصادی ظرفیت های بسیار مناسبی در هر دو کشور وجود دارد، به عنوان نمونه در حوزه کشاورزی می توان شرایط را برای افزایش همکاری ها مهیا کرد.

به گزارش عیارآنلاین، سفیر چک در ایران در نشست با فعالان اقتصادی استان لرستان که ظهر امروز در اتاق بازرگانی خرم آباد برگزار شد، بیان کرد:  استان لرستان دارای ظرفیت های بسیار زیادی در حوزه های مختلف اعم از کشاورزی و گردشگری است.

 

سواتوپلک چومبا ادامه داد: به عنوان نمونه وجود آبشارها و طبیعت زیبا و همچنین سایر ظرفیت های لرستان باعث شده تا لرستان را  جواهری دانست که هنوز گردشگران نتوانسته اند به آن دست یابند.

وی عنوان کرد: به همین دلیل از تمام ظرفیتم برای معرفی لرستان و زیبایی هایش به مردم چک و حتی سایر کشورها استفاده کرده و مطمئنا در آینده شاهد حضور مردم چک در لرستان خواهیم بود.

این مسئول افزود: در حوزه اقتصادی ظرفیت های بسیار مناسبی در هر دو کشور وجود دارد، به عنوان نمونه در حوزه کشاورزی می توان شرایط را برای افزایش همکاری ها مهیا کرد.

سفیر چک در ایران در ادامه اظهار کرد: در سایر حوزه ها همچون داروسازی و معدن نیز چک دارای توانمندی های زیادی بوده و می توان با هماهنگی هر چه بیشتر شرایط را برای حضور سرمایه گذار در ایران مهیا کرد.

وی عنوان کرد: تلاش خود را برای حضور یک هیئت تجاری از جمهوری چک در لرستان و توسعه همکاری ها انجام خواهیم داد.

سواتوپلک چومبا  ادامه داد: از سوی دیگر صادرات خودرو و قطعات جانبی آن از دیگر پتانسیل ها و ظرفیت های تولیدی کشور چک بوده و اماده گسترش همکاری با کشور ایران بوده که در یک سال و نیم گذشته شاهد افزایش همکاری ها و رفت و آمدها هستیم.

وی عنوان کرد: از سوی دیگر می توان شرایط را برای واردات محصولاتی همچون انار و زعفران از ایران به چک مهیا کرد.

منبع: افلاک

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: