۲۷ ارد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۹
قربانی در گفتگو با عیارآنلاین عنوان کرد:

هیچ‌گاه نگفتم، رهبری مجوز برداشت از صندوق توسعه ملی را داده‌اند

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس با بیان اینکه هیچ‌گاه نگفته‌ام که رهبری مجوزی برای برداشت از صندوق توسعه ملی داده‌اند، گفت: مصاحبه بنده بر پایه صحبت‌های آقای رضوی، معاونت توسعه روستایی ریاست‌جمهوری و سایر متولیان این لایحه و در قالب نقل‌قول بوده است.

علی قربانی، عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه کشاورزی عیارآنلاین، پیرامون اخبار منتشرشده از سوی ایشان، مبنی بر اینکه مقام معظم رهبری اجازه برداشت ۱٫۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی را به دولت داده است، گفت: در آذرماه امسال دولت لایحه برداشت ۱٫۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد. یک‌فوریت این لایحه در مجلس تصویب و برای بررسی‌های بیشتر لایحه مذکور به کمیسیون برنامه‌وبودجه ارجاع داده شد.

وی ادامه داد: محل و منبع تأمین اعتبار این طرح در لایحه پیشنهادی دولت صندوق توسعه ملی تعیین‌شده بود. با توجه به اینکه طبق قانون، برداشت از اعتبارات صندوق توسعه ملی منوط به موافقت و اجازه رهبری است یکسری ابهاماتی در روند بررسی لایحه ایجاد شد که کمیسیون از متولیان طرح برای ارائه گزارش یه نمایندگان مجلس دعوت به عمل آورد.

قربانی افزود: در جریان بررسی لایحه، دکتر رضوی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با حضور در کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس خطاب به نمایندگان گفتند، رهبر انقلاب در حضور روئسای سه قوه موافقت خود را با برداشت ۱٫۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی اعلام کردند.

وی ادامه داد: بنده شخصاً موضوع را به رئیس مجلس منتقل کردم و ایشان موضوع را تکذیب کردند و گفتند که اطلاعی از این مسئله ندارند و رهبری هیچ اجازه‌ای برای برداشت از صندوق توسعه ملی حتی به‌صورت شفاهی صادر نکرده‌اند.

قربانی ادامه داد: بنده روز ۲۶ اردیبهشت‌ماه با آقای رضوی صحبت کردم و ایشان گفتند فایل صوتی اجازه رهبری در حضور روئسای سه قوه  را برای برداشت از صندوق توسعه ملی داریم.

قربانی در پایان تصریح کرد: مصاحبه بنده مبنی براینکه رهبری اجازه برداشت از صندوق توسعه ملی را داده‌اند بر پایه صحبت‌های آقای رضوی و سایر متولیان این لایحه و در قالب نقل‌قول بوده است و بنده هیچ‌گاه نگفته‌ام که رهبر معظم انقلاب مجوزی برای برداشت از صندوق توسعه ملی داده‌اند.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: