گزارش//

نیوزیلند صادرات گوشت به ایران را از سر می‎گیرد

گزارش// نیوزیلند به عنوان یکی از بزگترین صادر کنندگان محصولات کشاورزی و دامپروری جهان در ماه جاری میلادی و پس از یک دهه وقفه، صادرات گوشت گوسفند به ایران را از سر می گیرد. این در شرایطی است که چندی پیش مذاکراتی هم با هیات های روسی برای ارسال محموله های گوشت گوزن قطبی و ماهی سالمون به ایران برگزار شده بود که تاکنون به نتیجه مشخصی نرسیده است.

به گزارش عیارآنلاین، اولین محموله گوشت گوسفند شرکت «تیلور پیترسون» قرار است در آینده نزدیک وارد ایران شود.
تارنمای خبری «نیوز هاب» با بیان این خبر می افزاید: ایران دومین اقتصاد بزرگ خاورمیانه و شمال آفریقا را دارد و در دهه ۱۹۸۰ وارد کننده یک چهارم گوشت گوسفند صادراتی نیوزیلند بوده است.
احیای روابط تجاری با نیوزیلند پس از آن صورت می گیرد که «ناتان گای» وزیر صنایع پایه (کشاورزی) این کشور در سفر اخیر خود به ایران با مقام های مربوطه دیدار و توافقنامه ای در خصوص محصولات دامی امضا کرده بود.
این در شرایطی است که چندی پیش مذاکراتی هم با هیات های روسی برای ارسال محموله های گوشت گوزن قطبی و ماهی سالمون به ایران برگزار شده بود که تاکنون به نتیجه مشخصی نرسیده است.
در چارچوب روال کاری واردات فرآورده های دامی، همواره شرایط بهداشتی و سلامت طیور و همچنین موازین شرعی تهیه گوشت مورد توجه قرار می گیرد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: