۲۵ ارد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۰
وزیر انرژی روسیه:

تولید کنندگان نفت برای تمدید توافق اوپک تا ۹ ماه دیگر به تفاهم رسیدند

وزیر انرژی روسیه با بیان اینکه تولید کنندگان نفت برای تمدید توافق اوپک تا ۹ ماه دیگر به تفاهم رسیدند، گفت: در نشست ۴ خرداد کشورهای بیشتری دعوت می‌شوند و هیچ کشوری هم نباید از کاهش تولید مستثنی شود.

به گزارش عیارآنلاین، الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که تمام شرکت‌های نفتی روسی آماده اجرای تمدید توافق اوپک برای ۹۹ ماه دیگر هستند.

وزیر انرژی روسیه، گفت: قبل از بحث درباره تمدید توافق درباره شرایط خودمان با شرکت‌های روسی مذاکره کردیم. این نتیجه مشترک ما با شرکت‌های نفتی است.

مشارکت روسیه در طرح کاهش تولید نفت در نوامبر سال گذشته برای کاهش ۳۰۰ هزار بشکه در روز بود که این تعهد از اول ژانویه ۲۰۱۷ به مدت ۶ ماه اجرایی می‌شود. پیش از این وزیر انرژی، صنعت و منابع معدنی عربستان و نیز وزیر انرژی روسیه در بیانیه مشترکی اعلام کردند که دو کشور قرار است در نشست ۲۵ می (۴ خرداد) پیشنهاد تمدید توافق اوپک برای ۹ ماه دیگر را ارائه کند. این توافق تا پایان مارس ۲۰۱۸ ادامه خواهد داشت و شرایط هم همان کاهش ۱٫۸ میلیون بشکه در روز خواهد بود.

خالد الفالح وزیر نفت عربستان هم به خبرنگاران اعلام کرد: کشورهای تولیدکننده نفت هم برای تمدید توافق اوپک به تفاهم کامل رسیده‌اند.

وی گفت: «من فکر می‌کنم این تصمیم در وین اتریش بسیار مثبت خواهد بود. ما هماهنگی کاملی در گروه تولیدکنندگان نفت داریم و کشورهای تولیدکننده نفت در گروه اوپک برای تمدید توافق تا پایان مارس ۲۰۱۸ به توافق رسیدند و شرایط هم همان توافق اولیه خواهد بود.

روسیه و عربستان قرار است که جلسات مشاوره‌ای را با سایر تولیدکنندگان قبل از ۲۴ می داشته باشند.

بدین ترتیب وزاری این دو کشور توافق کردند که جلسات مشاوره‌ای را با کشورهای شرکت‌کننده بگذارند تا اینکه به یک هماهنگی کاملی برای رسیدن به تمدید ۹ ماهه توافق اوپک برسند.

به گفته الفالح، عربستان سعودی هم از این تمدید توافق حمایت کامل دارد.

وزیر انرژی روسیه همچنین گفت: کشورهای عضو و غیرعضو اوپک در توافق تمدید کاهش تولید نفت شرکت خواهند کرد.

نواک گفت: کشورهای بیشتری در اجلاس وین که در ۲۵ می برگزار می‌شود نسبت به توافق قبلی شرکت خواهند کرد.

وی گفت: «کشورهای بیشتری دعوت خواهند شد دروازه‌های این نشست باز خواهد بود و تمام کشورهای صادرکننده معروف شرکت خواهند کرد.»

وزیر انرژی روسیه همچنین خاطرنشان کرد: مشاوره‌های ما حاکی از این است که تقریباً همه کشورهای شرکت‌کننده به تمدید توافق تعهد دارند و من دلیلی برای مستثنی شدن برخی کشورها نمی‌بینم.

نواک همچنین گفت: از نظر من توافق اوپک هنوز به دستاوردهای خودش نرسیده است و لازم است تا این همکاری‌ها ادامه داشته باشد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: